חצר בית הספר בלקינד לחינוך מיוחד שופץ ושודרג

שופץ ושודרג בית ספר בלקינד

חצר בית הספר בלקינד לחינוך מיוחד, עבר באחרונה שיפוץ מאסיבי. במסגרת השיפוץ בוצעו עבודות של ריצוף כל מרחב החצר בבית הספר, הקמת מגרש ספורט חדש, הנגשת אולם הספורט לנכים וצביעת מסלול אופניים. לנוחות תלמידי בית הספר, רחבת בית הספר שודרגה באופן משמעותי, ואף התווספו לה ספסלים, ברזיות, פחים, ערוגות לנוי ואבני שפה.

העבודות בוצעו על ידי מינהל שפ"ע (שיפור פני העיר) בראשותו של ראובן הרשקוביץ.
היקף ההשקעה עומד על כ-400 אלף שקלים, שמצטרפים לשיפוץ מבנה בית הספר שבוצע לפני כשלוש שנים בהיקף של כ- 2 מיליון ש"ח.
השיפוץ נערך במסגרת מדיניות העירייה לשפר את הסביבה הלימודית בבתי הספר השונים, בה הושקעו בשנים האחרונות 120 מיליון שקלים.
בבית הספר בלקינד יש משמעות גדולה יותר לשדרוג חצר בית הספר, כפי שמסבירה מנהלת בית הספר אסנת יעקובוב: "בבית הספר תלמידים עם מוגבלות שכלית, ולרבים מהם יש קשיים בניידות. ריצוף כל מרחבי החצר בבית הספר מאפשרת להם לנוע בבטיחות וליהנות מפינות שלא יכלו להגיע אליהם עד כה. הספסלים שהוצבו בחצר מאפשרים לתלמידים הבוגרים ליהנות מישיבה בחצר ככל בני גילם ולהרגיש שווים". יעקובוב מציינת כי "מסלול האופניים שנצבע הוא חלק מתכנית הלימודים של בית הספר "רכיבה לחיים" שמלמדת את הילדים כישורי חיים. המסלול משלב גם מעבר חצייה, שמאפשר לנו ללמד את הילדים גם על בטיחות בדרכים".
יעקובוב ציינה כי "אין מילים לתאר את תוצאות השיפוץ. מי שנכנס לבית הספר מתקשה להאמין. בית הספר נראה חדש וזה פשוט מחמם את הלב".
בועז ג'דה,  סגן ראש מינהל שפ"ע, אשר הוביל את העבודות ציין כי "המדיניות שלנו היא לא להמתין לחופשת הקיץ על מנת לבצע את התיקונים הנדרשים, אנו פועלים בצורה בטיחותית, מבודדים את המתחם  מתלמידים ומבצעים את העבודות, כדי שהילדים לא יצטרכו לחכות עוד שנת לימודים".

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "כחלק ממדיניות ההשקעה בחינוך, יש צורך בשיפור התנאים בהם מבלים  התלמידים שעות רבות מידי יום. החינוך המיוחד הוא נדבך חשוב במערכת החינוך, ואנו פועלים על מנת לתת לילדים את כל הכלים כדי להצליח". 

חבר המועצה אבי חיים מחזיק תיק שפ"ע: אני גאה להיות שותף בפרויקט מסוג זה העונה על הצורך של תלמידי בית הספר על צרכיהם השונים - דור העתיד שלנו. חשוב לנו לאפשר להם חווית למידה מתאימה, נעימה ושוויונית. חשוב שנעמוד בדרישות אותן מציבה החברה, כמו כן, כל זה לא היה קורה ללא עבודתם המסורה של עובדי מנהל שפ"ע שביצעו את עבודתם נאמנה מתוך כוונה אמיתית לבנייה מחודשת, שהביאה בחשבון את כל האלמנטים החשובים עבור התלמידים. כמו כן אני מודה לראש העיר מר דב צור על התמיכה והאמון שהוא מעניק לי ולעובדי מנהל שפ"ע. זה פרויקט אחד מיני רבים שנבצע בקדנציה הנוכחית, והכל לטובת תושבי העיר ראשון לציון.