בחודש האחרון נתפסו למעלה מ-30 שוהים בלתי חוקיים

 

בעקבות אירועי הטרור בשבועות האחרונים, הגבירו בחברה לביטחון את הנוכחות באתרי בנייה ועסקים בראשון לציון

ללכידת שוהים בלתי חוקיים * חלק מהשוהים זייפו תעודות זהות ושהייה * גם מעסיקים עוכבו 

לאחרונה, בעקבות שורת פיגועי דריסה ודקירה בארץ, הוחלט בחברה לביטחון להגביר נוכחות באתרי בנייה ובעסקים בראשון לציון ללכידת שוהים בלתי חוקיים. רק בחודש האחרון נתפסו על ידי המשטרה והחברה לביטחון כשלושים שוהים בלתי חוקיים ועוד כמה ממעסיקיהם. תפיסת השב"חים מתאפשרת הודות למידע המתקבל בחברה וכן בפעילויות יזומות כמו פשיטה על אתרי בנייה בשעות המוקדמות של הבוקר. בחלק מהמקרים נעזרו השב"חים בתעודות זהות ושהייה מזויפות. כמו כן, נתפסו שוהים ששוחררו בעבר בעסקאות שליט ומחוות אחרות.

בחודש שעבר נתפסו שני שב"חים על ידי צוות ההתערבות בחברה לביטחון ויחידת הכלבנים במשטרת ישראל. השוהים, תושבי חברון, עוכבו לחקירה יחד עם מעסיקיהם, ברשות אחד מהם נתפס כרטיס אשראי גנוב. לפני כשבועיים נתפסו לא פחות מ-17 שוהים בלתי חוקיים באתר בנייה בשכונה במזרח העיר. השוהים, תושבי חברון, שכם ורמאאלה עוכבו במשטרה יחד עם מעסיקיהם. בשבוע האחרון נתפסו שישה שב"חים בעסקים ובאתרי בנייה, גם הם עוכבו במשטרה יחד עם מעסיקיהם.

יש לציין כי בחברה לביטחון ניתנה הנחייה להגביר סיורים בשעות הבוקר בסמוך למוסדות חינוך בעיר. מוטי נחמני, מנכ"ל החברה מוסיף: "בפעילות נחושה ומשותפת עם המשטרה אנו מצליחים לשים ידינו על שוהים בלתי חוקיים בתחומי העיר ובכך לצמצם את כדאיות השוהים להיכנס לעיר. אנו למודי ניסיון כי בין השוהים שנתפסים ישנם גם מבוקשים שעלולים להיות מסוכנים ברמה הביטחונית. במסגרת תפקידנו להבטיח את שלומם ואיכות חיי התושבים נמשיך ליזום סיורים באזורי בנייה בעיר ובמקומות מועדים נוספים."

 כתב. יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

17 בנובמבר 2014