קריאת שביל אופניים ע"ש שלום גרוסמן

עיריית ראשון לציון קראה לשביל אופניים בעיר על שמו של תושב העיר, אל"מ שלום גרוסמן ז"ל שנהרג לפני שנתיים בדיוק בתאונת דרכים, עת שרכב עם קבוצת רוכבים בכביש 3 * אלמנתו מספרת: "אנחנו מתחזקים מהחברים הרבים ששלום השאיר אחריו, שעוטפים אותנו ברגעים הקשים שאנחנו עוברים"

עיריית ראשון לציון קראה לשביל אופניים בעיר על שמו של אל"מ שלום גרוסמן ז"ל שנהרג לפני שנתיים בדיוק בעת שרכב עם קבוצת רוכבים בכביש 3, סמוך לנחל שורק. יחד איתו נהרג תושב העיר יצחק סימון ז"ל.
הספורט היה חלק בלתי נפרד מחייו של גרוסמן, הוא פעל רבות במסגרת עמותת "רצים וטריאטלתים בראשון לציון ע"ש ליאור שבתאי ז"ל. בשירותו הצבאי הוא שימש כקצין קשר בחטיבת גולני, ראש ענף תכנון וארגון במפקדת חיל הקשר, האלקטרוניקה ומחשבים בפיקוד דרום, ראש מחלקת הקשר במפקדת חילות השדה ובתפקידו האחרון היה מפקד מרכז שיקום ואחזקה בצריפין. כמו כן הוא פעל בהתנדבות במסגרת שירותי החירום של עיריית ראשון לציון.
התאונה הקשה התרחשה לאחר שנהג צעיר נרדם על ההגה ולא היה ער לקבוצת הרוכבים שדיוושה בשולי כביש. בתאונה נפצעו עוד חמישה רוכבים. יש לציין כי רוכבי האופניים לבשו בגדים בהירים ואמצעי מגן. כמו כן, בית המשפט ציין כי הראות במקום הייתה טובה וקבוצת רוכבי האופניים נראתה למרחקים.
השביל שייקרא על שמו של גרוסמן מתחיל בשדרות ההסתדרות פינת גולדה מאיר ומסתיים בשדרות רבין בכיכר רבין, זה מסלול יפיפייה של 900 מטרים, הוא חלק ממסלול אופניים חדש שהעירייה סיימה לסלול השנה, המתחיל ממרכז העיר ונמשך עד לחוף הים, שמונה קילומטרים שלאורכם פזורים מתקני כושר וריהוט רחוב, עלות סלילת השביל נאמדת בכעשרה מיליון שקלים.
"אני אסירת תודה על כך" נרגשת דורית גרוסמן, אלמנתו של שלום גרוסמן "זה היה כל כך מכובד ומדהים. שלום היה איש מיוחד, אוהב אדם. קשה מאוד לאבד בן זוג כל כך משמעותי כמו שלום. הנוכחות שלו, החיוך ועוצמה שלו חסרים לנו כל הזמן. אנחנו כמשפחה מרגישים שאיבדנו לא רק את שלום אלא גם את שמחת החיים שלנו. אנחנו מתחזקים מהחברים הרבים ששלום השאיר אחריו, שעוטפים אותנו ברגעים הקשים שאנחנו עוברים מאז קרה האסון".
בנו של שלום, ניר גרוסמן, הקריא דברים בטקס אליו הגיעו חבריו הרבים של שלום מחבורת הרוכבים שהתגבשה בקאנטרי בעיר.
נציין עוד כי החברה הכלכלית החלה לתכנן את שביל האופניים עוקף מזרח, שביל שיחל מההסתדרות- גולדה מאיר, יקיף את חלקה המזרחי של העיר ויתחבר למשה דיין- ז'בוטינסקי. מדובר במסלול ארוך במיוחד של 15 קילומטר שעלותו נאמדת בכ-15 מיליון שקלים.
שבילי האופניים בעיר נסללים במסגרת תוכנית אב עירונית שנבנתה על ידי מינהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון. התכנית מתווה ומשרטטת רשת שבילי אופניים הפרוסה על פני כל העיר ומחברת את חלקה המזרחי עם חלקה המערבי של העיר, כך, למעשה מסייעת באיחוד שני חלקיה של העיר-אתגר אליו נדרשו מחברי תוכנית המתאר של העיר ראשון לציון -20 השנים הבאות. התוכנית נערכה תוך התחשבות בבטיחות, נוחות ורציפות לטובת רוכבי האופניים.
בעירייה מוסרים כי לרשות התושבים תעמוד האפשרות לרכוב במסלול מהנה מחלקה המזרחי של העיר ועד לחלקה המערבי ביותר-חוף הים. עיריית ראשון לציון משקיעה משאבים אדירים במסלולי האופניים העירוניים מתוך ההבנה שעלינו לספק לתושבים את כל התנאים לחיים איכותיים, ספורטיביים, ירוקים ובריאים".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה, 19.8.2013