נפתחה ספרייה חדשה בנחלת יהודה

בנין הספריה
  "כמעט ואין שכונה בעיר  שטביעת האצבע שלו לא מורגשת"

בטקס מרגש נחנכה ספרייה בבית הספר היסודי בנחלת יהודה על שם עמנואל ראודנסקי ז"ל,  מהנדס החברה הכלכלית, שנפטר לפני כשלוש שנים * מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, סיפר כי בשנה האחרונה לחייו,  הוא השקיע ימים ולילות לפיתוח קריית החינוך בשכונה

 במשך 15 שנים כיהן עמנואל ראודנסקי ז"ל בתפקיד מהנדס החברה הכלכלית בראשון לציון, הוא היה שותף בכיר ומוביל בפרויקטים ההנדסיים בעיר, כמו פיתוח שכונות מהמערב למזרח וכן הקמת עשרות מוסדות חינוך, תרבות ורווחה. לפני כשלוש שנים הוא נפטר ממחלה ממארת. בשנים האחרונות לחייו הוא הקדיש ימים ולילות לפיתוח שכונת נחלת יהודה, ובשנה האחרונה התמקד ביתר שאת בפיתוח קריית החינוך בשכונה. בעיריית ראשון לציון ביקשו להנציח את שמו בספרייה בבית הספר הממלכתי יסודי נחלת יהודה שנבנה לפני כשנה והוא ממוקם במתחם קרית החינוך "עמנואל היה איש ספר" סיפר ניצן פלג, מנכל החברה הכלכלית "הוא היה אדם שאהב לחקור לעומק ולהתעניין בפרטים הטכניים של כל דבר. אין כמעט שכונה בעיר שטביעת האצבע של עמנואל לא מורגשת. אין ראוי מעמנואל שספריית בית הספר תיקרא על שמו".

גם כשהתבשר שהוא חולה במחלה, המשיך עמנואל להגיע לעבודה, בתחילה באופן עצמאי ולאחר מכן, בליווי ילדיו, תומר עידן ואור שטיפלו ותמכו בו. ילדיו ואלמנתו שוש נכחו בטקס שבו השתתפו גם תלמידי בית הספר. "אהבת לבנות, לפרק ולהרכיב" ספדו בני משפחתו "כינו אותך 'ידי זהב', לא היה דבר בבית שלא ידעת לתקן באהבה ובמסירות. היית אדם שכולו טוב, של נתינה ואכפתיות כלפי הזולת. אדם רגיש, חכם, אוטודידקט, מעמיק ועניו, ידעת להשיג את רצונך בדרך נעימה. תודה על הערכים שהנחלת לנו, אוהבים אותך, אתה תהיה עמנו תמיד בכל אשר נעשה".

הספרייה בבית הספר משתרעת על שטח של כ-60 מ"ר שרוצף פרקט, על הקירות שובצו אותיות וציורים צבעוניים המזמינים את הילדים להיכנס ולקרוא. כמו כן הותקנו אמצעים טכנולוגים ודיגיטליים שנועדו לאפשר סביבת לימודים נוחה ונגישה לתלמידים, בין היתר הוצבו מחשבים מתקדמים, רשת אינטרנט אלחוטית, מקרנים, מסכים ועוד.

 

צילום הטקס: יוסי אלתרמן

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

10 בספטמבר 2013