הספרייה הדיגיטלית פתוחה לכל מנויי כותר ראשון

אחרי הפיילוט חוף הים הספרייה הדיגיטלית פתוחה לכל מנויי כותר ראשון

הספרייה הדיגיטלית שהוצבה בחוף הים בקיץ האחרון הייתה החלוצה בישראל ובעקבותיה רשויות נוספות אמצו את השיטה * ספריית "כותר" מרחיבה את היוזמה בעיר, הרבה יותר ספרים ולא רק בחוף הים * לרשות מנויי כותר תעמוד ספרייה וירטואלית להורדת ספרים דיגיטליים ללא תשלום לטלפון הנייד או לאייפד/טאבלט

 המהפכה הדיגיטלית בספרייה נמשכת. הפיילוט המוצלח של הספרייה הדיגיטלית שהוצבה בחוף הים בעונת הרחצה האחרונה, פרצה את גבולות ראשון לציון ואומצה על ידי רשויות נוספות. עתה עושה החברה העירונית, באמצעות רשת "כותר ראשון", צעד נוסף להנגשת השירות לתושבי העיר, מנויי כותר ראשון.

הספרייה דיגיטלית תהיה זמינה לכלל המינויים עם הרבה יותר ספרים, 5000 ספרים ביניהם רבי המכר המבוקשים ביותר. מהיום יוכל כל מנוי לקבל קוד קופון ולשאול ספר דיגיטלי מבין אלפי בחנות "עברית ספרים דיגיטליים". ניתן להוריד את הספרים הדיגיטליים ללא תשלום לטלפון הנייד או לאייפד/טאבלט. קבלת הקוד היא למנויים פעילים של כותר ראשון  מגיל 14 ומעלה. שאילת ספר הינה הוא ל-30 יום מרגע הפעלת הקוד. לפתיחת מנוי, יש להגיע לכל אחד מתשעה מ-9 הכותרים והספריות של הרשת, למלא טופס ולפתוח מנוי בחינם.

בעיריית ראשון לציון מקווים שהיוזמה הזו תעודד קריאת ספרים, תחשוף ותנגיש לציבור  את הפעילות הדיגיטלית של רשת "כותר ראשון". ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "אנחנו מחפשים כל דרך לחבר את תושבי העיר למילה הכתובה, לספרות העברית המצוינת ולשפה העברית. אנחנו מבינים שעבור ציבור הולך וגדל, דור המסכים, המפגש עם הספר הוא בערוצים הדיגיטליים, ואנחנו רוצים לפגוש אותם גם שם".

כזכור, בעונת הרחצה האחרונה, הוצבה כוננית ספרים וירטואלית ברחבת הכניסה הראשית של חוף הים והמתרחצים הגיעו עם הטלפון הנייד שלהם או אייפד/טאבלט ופשוט הורידו ספרים דיגיטליים ללא תשלום בכפוף למילוי טופס ההרשמה דיגיטלי לספרייה.

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

16 בינואר 2017