ספריית פיג'מה ממשיכה בגני הילדים בראשון לציון

ילדים מקשיבים לסיפור
 

לאור ההצלחה הרבה של תכנית ספריית פיג'מה והתגובות הנלהבות שהתקבלו מגננות והורים, בימים הקרובים תשובו לראות את ילדי הגן בראשון לציון נושאים על כתפיהם תיקים כחולים עם הכיתוב "ספריית פיג'מה" ובתוכם ספר חדש שהילדים נושאים בהתרגשות לביתם, כדי לקרוא אותו בחיק המשפחה ולצרפו למדף הספרים הביתי שלהם. 

מאמצים ומשאבים רבים מושקעים על ידי קברניטי המועצה ומנהלי מערכת החינוך ברשות על מנת שתכנית ספריית פיג'מה תהיה חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים בגני הילדים.

"ספריית פיג'מה", המופעלת על ידי קרן גרינספון ישראל בשיתוף עם משרד החינוך, הינה התכנית הגדולה בישראל לעידוד קריאה ולעידוד שיח בנושאי ערכים ומורשת, במסגרתה מקבל כל ילד במהלך שנת הלימודים 8 ספרים איכותיים להעשרת ספריית הבית וכל גן מקבל שני עותקים מכל ספר, לספריית הגן. ברשימת הספרים שחולקו במסגרת התכנית ניתן למצוא ספרים מוכרים ומוערכים אשר נכתבו ע"י מיטב הסופרים כגון: דויד גרוסמן, מאיר שלו ואורה איל ויצאו לאור ספרים חדשים שעובדו ואוירו במיוחד עבור התכנית. גם השנה יוצאים לאור ספרים חדשים במסגרת התכנית בשיתוף פעולה עם מו"לים מובילים, ביניהם שני ספרי קומיקס מאת לאה גולדברג: "אורי כדורי", לשכבת הצעירים ו"גוזמאי הבדאי" לשכבת הבוגרים והספר "הטיול הקטן", שירה של נעמי שמר (לילדי טרום חובה) המדגיש את החיבור לטבע ולנוף של ארץ ישראל.

בנוסף, מככבים ברשימות הספרים של ספריית פיג'מה שלושה ספרים חדשים: "אותיות מתוקות" ספר ילדים חדש מאת ג'קי לוי העוסק בחיבור העבר להווה, בקשר בין דורי ולימוד האלף בית. "השועל והכרם" עיבוד בחרוזים מאת שוהם סמיט של המשל המשעשע המופיע במדרש קהלת רבה ובתרבויות שונות ומלווה באיורים שובי עין. "טעם של חג" ספר מתכונים חגיגי, ובו סיפור ומתכון לכל חג, אשר ילווה את המשפחות עם פעילות מהנה וטעימה לאורך השנה ומגוון ספרים קלאסיים.

על גבי ספרי ספריית פיג'מה מודפס ברקוד הניתן לסריקה באמצעות טלפון חכם והמאפשר לילדים ובני משפחותיהם להאזין לשירים ו/או סרטונים וחומר משלים נוסף, בד בבד עם קריאה ועיון באיורים המרהיבים שבספרים.

בעיריית ראשון לציון מוסרים כי כעיר הראשונה שבה לימד אלעזר בן יהודה את השפה העברית, אנו גאים להשריש ולהרגיל את ילדנו לקריאה מגיל צעיר. קריאת ספרים תורמת לכישורי האוריינות והדמיון של הילד, להתפתחות השפה ולהבנה רגשית וחברתית.

רשימת הספרים המלאה ומידע רב אודות התכנית נמצא באתר ספריית פיג'מה  http://www.pjisrael.org/ ובאתר הפייסבוק של ספריית פיג'מה.

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

21 באוקטובר 2013