ספריית כותר ראשון תציע מדור חדש לספרים בשפה הצרפתית

האנטישמיות הגוברת בצרפת מחד ופיתוח שירותים עירוניים לעולים דוברי צרפתית מנגד הובילו לעלייה של מאות עולים בשלוש השנים האחרונות * מדור חדש לספרים הוא סממן נוסף לעיר שבה כבר קיימים מועדון לדוברי צרפתית, עמותת ארגון עולי צרפת וסיורי גישוש מקדימים לפני העלייה לארץ

אם נתקלתם בקבוצה קטנה שמסיירת בשכונות העיר, נכנסת להתרשם מבית הספר ושואלת הרבה שאלות שכולן בצרפתית- כנראה שנתקלתם בסיור גישוש. מדובר על סיור מקדים של עולים מצרפת שמבקשים להכין את הקרקע לפני שכל המשפחה אורזת את חפציה בצרפת ועולה לישראל.

בשלוש השנים האחרונות עלו לראשון לציון כ-300 עולים מצרפת. האנטישמיות הגוברת בארץ היין והמצב הכלכלי שאינו יציב מצד אחד ופיתוח השירותים העירוניים לדוברי צרפתית מצד שני הופכים את ראשון לציון ליותר אטרקטיבית בעיניהם. אגף לקליטה ועלייה בעיריית ראשון לציון רואה חשיבות גדולה בעידוד העלייה לעיר. לאור זאת, מפרסמת רשת הספריות כותר ראשון, הפועלת בחברה העירונית, על פתיחת מדור חדש לספרים בשפה הצרפתית. כמו כן רשת הספריות מזמינה את הציבור לתרום ספרים בצרפתית לטובת המדור החדש. שירות עירוני זה מצטרף למגוון השירותים שגובשו בשנים האחרונות לאור העניין הגובר בראשון לציון. כך למשל פועל בעיר מועדון לדוברי צרפתית בעיר, במסגרתו יוצאים העולים החדשים לטיולים להכרת הארץ, משתתפים באירועים חברתיים, הרצאות בשפה הצרפתית ואפילו מופע סטנד אפ בצרפתית. בנוסף הוקמה בעיר עמותת עולי צרפת ראשון לציון. מדי שנה משתתפת עיריית ראשון לציון בירידי עלייה בשלוש ערים מרכזיות בצרפת- פריז, מארסיי וליון בהם משתתפים אלפי יהודים צרפתים. לעירייה ביתן בירידים עם מצגת וחומרי הסברה על העיר וכמובן נציגים דוברי צרפתית שעונים על שאלות.

מנהלת מרכז קליטה ועלייה, טל טשרוני, מספרת כי השלב הבא לאחר הירידים בצרפת הוא סיורי הכרות מקדימים בעיר לעולים פוטנציאליים המגיעים לביקור בארץ ורוצים להתרשם ממה שיש לעיר להציע. מחזיק תיק העלייה והקליטה, חבר המועצה מיכאל רייף, מוסיף :"ראשון לציון תקבל את העולים בזרועות פתוחות והעירייה תסייע בכל מה שניתן על מנת לעזור לעולים להיקלט בעיר".

  

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציו

27 בפברואר 2017