סיכום סערה

צמ"ה בעבודה
עצים שקרסו, אנטנות שעפו מהגג, עמודי תאורה וחשמל שנפלו וכמובן הצפות מסתימת קולטנים ברחובות * ראשון לציון מסכמת את הסערה

עשרות עובדי תאגיד המים מניב ועשרות פקחי החברה לביטחון נערכו לפני הסערה הגדולה בשבוע שעבר. עובדי התפעול בתאגיד ביצעו ניקיון קולטנים ברחבי העיר ובמיוחד במקומות המועדים לפורענות, פקחי החברה לביטחון עברו תדרוך בנושא בטיחות ונהיגה בתנאי מזג אוויר קשים והצטיידו בחליפות רוח, מגפיים וציוד נוסף לטיפול מיידי בתקלות והצפות. מינהל איכות הסביבה גזם ענפים ועצים היכולים לפגוע בקווי מתח או מטים ליפול ומינהל לשיפור פני העיר בצעו בדק וניקיון גגות בבתי ספר וגני ילדים וכן טיפול בתשתיות.

במהלך ימי הסופה, נכנסו כל הצוותים למשמרות עבודה של 24 שעות ביממה. הרוחות החזקות בשילוב הגשם שלא פסק לרגע, הובילו למאות רבות של אירועים שהיה צורך לטפל בהם מיידי. עשרות עובדי התפעול טיפלו בלא פחות מ-500 פניות במהלך הסופה, פי שניים ממוצע פניות שבועי. יש לציין שעובדי התאגיד טיפלו במקביל גם בפניות שוטפות כמו פריצות ביוב, פיצוצי מים ועוד. כמאה פניות בנוגע להצפות התקבלו במוקד העירוני שתוגבר במוקדנים. עובדי התאגיד פעלו תחת הגשם הכבד והקור העז לפינוי עלים ופסולת מהקולטנים, דבר שהוביל להצפות בעשרות מוקדים בעיר.

הרוחות החזקות הצליחו להביא לקריסת למעלה מ-40 עצים, חלקם גרמו נזקים כאשר נפלו על רכבים וחלקם נפלו על קווי מתח והיה צורך להפסיק את זרם החשמל ולהזעיק את עובדי חברת החשמל. חלקי גג, גדרות מתכת, אנטנות ועוד עפו ממקומם והיוו סכנה ממשית לסביבה. גם עמודי תאורה וחשמל לא עמדו בעוצמת הרוח. ברחוב סוקולוב למשל נפל עמוד תאורה על הכביש והביא לחסימתו. בכל אותם האירועים, הגיעו למקום פקחי החברה לביטחון, חסמו את האזור בסרטי סימון אדום לסימון מפגעים, והכווינו את התנועה בדרכים חלופיות.  

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

12 בינואר 2015