סילוק ממכרזים עירוניים וקנס גבוה לקבלנים שיעסיקו שוהים בלתי חוקיים

החברה הכלכלית ומינהל שפ"ע מתגייסים למאבק בתופעת השהייה הבלתי חוקית קנס גבוה וסילוק ממכרזים עירוניים לקבלנים שיעסיקו שוהים בלתי חוקיים

המאבק בשוהים הבלתי חוקיים על ידי החברה לביטחון ומשטרת ישראל מקבל חיזוק נוסף *

הרקע: תפיסת שב"חים באתרי בנייה בפרויקטים עירוניים * בשבוע האחרון נתפסו 15 שוהים בלתי חוקיים נוספים בשלושה מוקדים בעיר

המאבק בתופעת השהייה הבלתי חוקית בראשון לציון מקבלת השבוע סיוע מכיוונם של החברה הכלכלית ומינהל שפ"ע בעיריית ראשון לציון. השבוע שלחה החברה הכלכלית, בראשות ניצן פלג, מכתבים לכל הקבלנים שמועסקים על ידי החברה בעבודות בנייה ופיתוח בעיר ובהם חידוד האיסור המוחלט על העסקת שוהים בלתי חוקים בפרויקטים העירוניים. הרקע למכתב הוא תפיסת שב"חים באתרי בנייה של קבלנים שעובדים עם החברה הכלכלית. "מדובר בהפרה יסודית של החוזה שבין הקבלן הראשי לחברה הכלכלית" נכתב במכתב "החברה הכלכלית תפעל בכל האמצעים החוקיים כנגד כל קבלן שיעסיק שוהים בלתי חוקיים באתרי העבודה שלנו". במסגרת זו הוחלט בחברה כי במידה וקבלן יעסיק שוהים בלתי חוקיים בפרויקטים עירוניים, הוא לא יוכל להשתתף עוד במכרזי החברה הכלכלית וכן יוטל עליו קנס בגובה של עשרת אלפים שקלים.

נזכיר כי עיריית ראשון לציון הנחתה את החברה לביטחון להגביר את נוכחותה באתרי בנייה בעיר ולהגביר סיורי פקחים בשעות הבוקר במוסדות חינוך. רק בחודש האחרון נתפסו למעלה כ-50 שוהים בלתי חוקיים ומעסיקיהם. תפיסת השב"חים מתאפשרת הודות למידע המתקבל בחברה וכן בפעילויות יזומות כמו פשיטה על אתרי בנייה בשעות המוקדמות של הבוקר. חלק מהשוהים זייפו תעודות זהות ושהייה ובמקרה של שוהה אחד, נמצא ברשותו כרטיס אשראי גנוב. רק בשבוע האחרון, נתפסו על ידי צוות ההתערבות בחברה לביטחון וכלבני משטרה, 15 שוהים בלתי חוקיים בשלושה מוקדים שונים.

סגן ראש העירייה, רז קינסטליך, הוסיף: "לאור המתיחות הביטחונית השוררת במדינת ישראל בשבועות האחרונים, הנחתי את מפקחי החברה לביטחון ולסדר ציבורי, לנהוג באפס סובלנות כלפי שוהים בלתי חוקיים ומעסיקיהם. בשבועות האחרונים, החלה החברה לביטחון ולסדר ציבורי תוך שיתוף פעולה עם משטרת ראשון לציון , במבצע מתמשך לאיתור שוהים בלתי חוקיים המועסקים בבתי עסק ובאתרי בניה ברחבי העיר , זאת על מנת למגר כל תופעה של פעילות חבלנית עוינת ובתוך כך, לספק לתושבי העיר תחושת ביטחון בעירם".

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

24 בנובמבר 2014