עכשיו גם הסינים באים ללמוד מאיתנו

המשלחת בסיור

נציגי אקדמיה ותעשיה מסין ביקרו בראשון לציון וביקשו ללמוד על מתקני המים של תאגיד מניב , מנהל היחידה לביטחון מים ברשות המים: "משוכנע ‏כי ‏חברי ‏המשלחת ‏התרשמו ‏מאד ‏מהתאגיד ‏אשר‏ פניו‏ לחידושים ‏טכנולוגים ‏וחדשנות"

מובילים גם במשק המים. משלחת מאוניברסיטת TSINGHUA של נציגי אקדמיה ותעשיה מסין סיירו השבוע בראשון עם עובדי תאגיד המים מניב בראשות המנכ"לית סאלי לוי במטרה ללמוד על השיטות והחידושים הטכנולוגים בנושא המים בעיר. הביקור יצא לפועל לאחר פנייה של האוניברסיטה לרשות המים בישראל. ברשות מעריכים מאוד את מערכת המים ופעילות התאגיד מניב ובחרו את ראשון לציון כמי שתייצג את הפעילות העירונית בנושא המים בארץ או כפי שניסחו זאת ברשות המים "בחרנו בתאגיד‏ מוביל‏ טכנולוגיות‏ וארגונית‏ דוגמת‏ תאגיד ‏"מניב ‏ראשון".

בתאגיד כמובן שמחו על ההזדמנות והשבוע כאמור נערך הסיור בעיר בהשתתפות שישה ‏נציגים מהאוניברסיטה מסין ‏ובהם ‏נציגי ‏האקדמיה‏ בתחום ‏ננו ‏טכנולוגיה, ‏מנכ''ל ‏פרויקט ‏שיתוף ‏פעולה ‏אקדמי ‏מסחרי ‏ויו"ר ‏קרן‏ השקעה‏ סינית‏ בטכנולוגיה.‏

הביקור בעיר התחיל בסקירה של מנהל היחידה לביטחון מים ברשות המים, דני לקר. לאחר מכן מנכ"לית מניב ראשון, סאלי לוי, סיפרה על הקמת התאגיד ופעילותו בשנים האחרונות.  מנהל הביטחון בתאגיד- שמעון מורד וחיים‏ דואק מחברת QWATER הציגו אמצעים לחירום וכן פריסת ‏נקודת ‏חלוקת‏ מים ‏מודרנית‏ ו‏מערכת‏ שליטה ובקרה המדגימה‏ הגנה ‏על‏ ברזי ‏כיבוי. בהמשך התקיימו סיורים במתקני המים בעיר, כמו גם בפארק האגמים שם פועלות משאבות מיוחדות שמעבירות את המים שנאגרו באגמים במערב העיר אל השקיית פארקים וגינות בשכונות הסמוכות. נציין כי יוזמה זו של התאגיד מביאה לחיסכון של כחמישה מיליון שקלים בשנה.

הנציגים הסינים התרשמו מהמערכות המתקדמות והאמצעים הטכנולוגים במערכת המים העירונית. מנהל היחידה לביטחון מים ברשות המים, דני לקר הודה לסאלי לוי ולעובדי התאגיד על האירוח ואמר: "אני ‏משוכנע ‏כי ‏חברי ‏המשלחת ‏התרשמו ‏מאד ‏מהתאגיד ‏אשר‏ פניו‏ לחידושים ‏טכנולוגים ‏וחדשנות. רשות המים מודה לכם על‏ הארגון‏ והדאגה ‏לפרטים ‏הקטנים. יישר‏ כוח ‏לכולם".

מנכ"לית מניב ראשון, סאלי לוי, אמרה: "מניב גאה להיות מובילה בתחום ולארח נציגי מחו"ל שבאים ללמוד ממנה. אנו נמשיך להוביל את תחום החדשנות בעולם המים ויישומו בעיר למען ועבור התושבים".

 צילום: מניב ראשון

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

22 בפברואר 2015