תלמידי בית הספר העברי הראשון הציגו את הסיפור המטייל הראשון בישראל

תלמידים בעירייה
 

505 תלמידי בית הספר "חביב" יצאו מבית הספר בשיירה גדולה כאשר כל ילד החזיק בשלט קטן ועליו מילה אחת – יחד הם סיפרו את הסיפור המטייל הראשון בישראל * הפעילות נערכה ביוזמת "המרכז העולמי לעברית ראשון לציון" ובשיתוף בית הספר "חביב"

לרגל סיום שבוע הספר, נשטפו בסוף השבוע האחרון רחובות מרכז העיר ראשון לציון במראה לא שגרתי. 505 תלמידי בית הספר חביב, בית הספר העברי הראשון בארץ ובעולם, מכיתה א' ועד כיתה ו', הניפו 505 שלטים שעל כל אחד מהם כתובה מילה אחת. יחד ולפי סדר המילים הנכון, הם יצרו את הסיפור המטייל הראשון בישראל. מדובר בפרי יוזמת "המרכז העולמי לעברית ראשון לציון" ובשיתוף בית הספר "חביב". קבוצת "שגרירי העברית" כתבו ויצרו את הסיפור בהנחייתן של הסופרת ריקה ברקוביץ', בת העיר ראשון לציון וטלי לקס-צור, מנהלת פעילות התוכן במרכז העולמי לעברית.

העוברים והשבים קראו את הסיפור העוסק בשפה העברית, ומתאר את העברית כבת אנוש על חלומותיה ודאגותיה בעידן הנוכחי: "קול רוחה של השפה העברית, סיפרה לו בלחש את סיפוריה מתקופת התנ״ך עד היום. וכך סיפרה לו: "אני שפה עתיקה מאוד. העם היהודי השתמש בי תמיד, אך לא תמיד כמו שצריך. תמיד הייתי גאה שאני קיימת, שמחדשים אותי ומשתמשים באותיותיי ובמילותיי..." בסוף המסלול פגשו הילדים את ראש העירייה, דב צור, שעבר בין הילדים וקרא את הסיפור. תלמידי בית הספר ביקשו להתייחס לאירוע החטיפה וילדי השכבה הבוגרת הכינו שלטי "השיבו את הבנים" אותם הניפו בכיכר העירייה, וכיאה לתלמידי בית הספר העברי הראשון, בחרו לעשות זאת בעברית ולא באנגלית.

ראש העירייה, דב צור, התרגש ואמר כי הילדים הפיחו חיים באותיות ובמילים. "ראשון לציון, שבה הוחייתה השפה העברית ובה פועל בית הספר העברי הראשון 128 שנים ברציפות, גאה להוביל את הקמת המרכז העולמי לשפה העברית". עוד הוסיף צור, כי "דווקא בימים הללו, אנו מבינים כמה חשוב למצוא את המאחד ואת המכנה המשותף בעם שלנו. השפה העברית מהווה את הדבק המלכד את העם היהודי למעלה מאלפיים שנה ועלינו לשמור עליה ולחזק אותה לדורות הבאים".   

 

צילום יוסי אלתרמן

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

22 ביוני 2014