סיפור שיקומם של הופ ומון

כלבה מעורבת שסבלה מטפילי עור וגור שנדרס ננטשו לפני מספר חודשים * בתום תהליך ארוך של שיקום בשירות הווטרינרי העירוני,

בסוף השבוע האחרון אומצה הכלבה הופ והגור מון שראייתו הוחזרה לו, צפוי להיקלט בקרוב אצל משפחה * 15 כלבים נוספים מחפשים בית חם

השירות הווטרינרי בראשון לציון מטפל מדי שנה בעשרות כלבים שנפגעו וננטשו. סיפורם של הכלבה המעורבת הופ והגור מון רגשו מאוד את עובדי השירות הווטרינרי ולו בגלל השיקום המופלא שעברו עד לאימוצם בשבוע האחרון. הופ הלברדורית המעורבת ומון מזן שועלי מעורב מצטרפים למאות כלבים וחתולים שהשירות הווטרינרי מצא להם בית. רק בשנה האחרונה אומצו כ-200 כלבים מהכלבייה העירונית, מה שמשקף עלייה של כ-20% באימוצים ביחס לשנים קודמות.

הופ בת השנה וחצי הגיעה לשירות הווטרינרי לפני כשלושה חודשים לאחר שנמצאה נטושה ברחוב. היא אובחנה על ידי הוטרינר העירוני, ד"ר תומר ניסימיאן, כסובלת מטפילי עור- סקאביאס, אלרגיה חמורה בעור, תולעים בצואה ודלקת אוזניים. כל אלו הביאו אותה למצב של תת תזונה חמורה. במשך כחודשיים עברה הופ טיפול  רפואי אינטנסיבי ושיקום שכולל רחיצות רפואיות ותרופות. כיום הכלבה השתקמה ומחפשת בית. היא כלבה טובת לב ויודעת להחזיר המון אהבה למי שמטפל בה. במסגרת שיתוף הפעולה של השירות הווטרינרי ועמותת עמותת אס.או.אס, אומצה הופ ביום שבת האחרון. הסיפור של מון היה מרגש לא פחות. מון הוא גור בן שנה וחצי שננטש בבית חולים ווטרינרי לאחר שנדרס, קיבל מכה חזקה בראש והתעוור. בשירות הווטרינרי החלו לטפל בו בעירוי נוזלים לוריד, שיכוך כאבים ובתרופה להורדת לחץ תוך גולגלתי. בתוך יממה, ראייתו חזרה אליו ומבדיקה שקיימו הרופאים נראה כי הוא לא סובל מבעיות אורתופדיות ומצבו מצוין.  מון צפוי לעבור טיפול רפואי השבוע ובסופו להיקלט אצל משפחה מאמצת.

מלבד הופן ומון, ממתינים בשירות הווטרינרי בעיר עוד 15 כלבים שמחפשים בית חם. אחת לשבוע, מקיים השירות יום אימוץ עם עמותת אס.או.אס בכפר שמריהו. הציבור מוזמן בימים א',ג',ד',ה' לכלבייה בין 09:00-15:00 בימי ב' בין 09:00-17:00 ובימי ו' בין 08:30-12:30 לכלבייה העירונית לטובת ביקור או אימוץ.

כאמור, השירות הווטרינרי בעיריית ראשון לציון דיווח לאחרונה על עלייה משמעותית בהיקף האימוצים ביחס לשנים קודמות. בשירות הווטרינרי מסבירים את העלייה החדה במספר מהלכים שנעשו השנה, למשל חיזוק הקשרים עם ארגונים למען בעלי חיים. שיתוף פעולה זה מאפשר קיום יום אימוץ מרוכז בכל יום שישי אחרון בחודש. כמו כן מפקחי בעלי חיים הגבירו את הסיורים ברחובות העיר ולכן נאספו מספר רב של כלבים שחלקם היו ללא שבב אלקטרוני ולא היה ניתן לאתר בעליו, לאחר 10 ימי השגחה הכלבים עוברים לתהליך הכשרה לאימוץ. כל הכלבים שנמסרים מהכלבייה העירונית נמסרים מחוסנים, מתולעים , משובבים ומעוקרים ומסורסים.

מצ"ב תמונות של הופ ומון באדיבות עיריית ראשון לציון

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

16 בפברואר 2014