הסרטון הנצפה ביותר בדף הפייסבוק של עיריית ראשון לציון

השיר "שווים" של עילי בוטנר בביצוע בשפת הסימנים על ידי מאות תלמידים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים,  מתנדבים, עובדי עירייה, שוטרים ואפילו ראש העירייה, סגנו ומנכ"ל העירייה * 190 אלף גולשים נחשפו לסרטון ועילי בוטנר אחד שהתרגש "קליפ מושקע ומרגש בטירוף"

ואלו המספרים נכון לתחילת השבוע: 1700 לייקים, 1200 שיתופים ו-180 אלף גולשים נחשפו לסרטון המרגש שהפיקה עיריית ראשון לציון בשיתוף מקיף ז'- רביבים וזאת במסגרת חודש להעלאת מודעות לזכויות אנשים בעלי מוגבלויות בקהילה. זהו הסרטון בעל החשיפה הגדולה ביותר מאז הקמת דף הפייסבוק העירוני לפני כחמש שנים. הפקה וביצוע הסרטון לא היה פשוט כלל. היוזמה נולדה במינהל קהילה בעירייה בראשות דפנה שקורי, הרעיון היה לאגד את קהילת העיר לפרויקט ייחודי לביצוע בשפת הסימנים לשיר "שווים" של עילי בוטנר. בסרטון בן ה-4.18 דקות מופיעים מאות

תלמידים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, שוטרים ואפילו ראש העירייה, דב צור סגנו, חבר המועצה מוטי עג'מי ומנכ"ל העירייה, פרנקו גונן.

עוד השתתפו- עובדי מינהל קהילה, מנהל החינוך, מנהל שילוב חברתי, אגף לחינוך על יסודי, אגף לשיקום נכויות, אגף הנוער והצעירים, הרשות הלאומית למניעת סמים ואלכוהול, גן ילדים "סיפור על במה", תנועת הנוער "מכבי צעיר" משולב, שיקומון "יד שרה", בית ספר תמיר, פלאפל חתוכה, קבוצת אחרי – מרכז הנוער כרמים, פרלמנט הנוער העירוני, מרכז הנוער הבאלנס, מרכז הנוער התדר ומרכז הצעירים.

לצורך הפקת הקליפ עברה כל קבוצת משתתפים מפגש העוסק בנושא השונות בחברה הישראלית, קבלת השונה ושפת הסמנים. המשתתפים קיבלו סרטון בו הודגם להם החלק בשיר בשפת הסמנים וביחד נוצר תסריט המשלב אוכלוסיות בגילאים שונים, במסגרות מגוונות, עם צרכים מגוונים.

כאמור, הסרטון הופק על ידי תלמידי מגמת הקולנוע והטלוויזיה בתיכון רביבים בניהולה של מיכל טימן ובהובלתו של רכז המגמה ירון יעקובי. הצוות המקצועי במגמה שהוציא לפועל את הסרטון הוא: הבמאי תומר שיש, הצלם גל גינוסר, עמית עזומי על העריכה וכמובן תלמידי המגמה שהיו אמונים על ההפקה, תאורה, סאונד ועוד.

ימי הצילומים יצרו חוויות וסיפורים יוצאי דופן בקרב המשתתפים, בגן הילדים הייתה התרגשות גדולה לקראת ההשתתפות והילדים חוו לראשונה שפה ללא מילים.

בתנועת הנוער מכבי צעיר משולב, תנועה המקדמת את שילוב הילדים בעלי צרכים מיוחדים לאורך השנה, היה ניתן להרגיש את האהבה והקבלה, הילדים הקטנים שהתקשו לבצע את התנועות התיישבו על המדריכים ויחד בהרמוניה נוצר המילים.

ביצוע הקליפ בשימוש השיר "שווים" קיבל את אישורו של כותב השיר- עילי בוטנר, שאמר לאחר שצפה בו: " קליפ מושקע ומרגש בטירוף, כל הכבוד לכם. יישר כח".

ראש העירייה, דב צור, שפותח את הסרטון, אמר: "לזכות ועונג לי להשתתף בקליפ המרגש שמכבד ומקבל את כולם. עיריית השילוב והדאגה לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים היא חובה חברתית ומוסרית שלנו כחברה וכעירייה, ואני גאה על העבודה שנעשית בעיר". סגן ומ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה בעיר, מוטי עג'מי: "יישר כוח לכל המשתתפים והמעורבים בפרויקט המדהים הזה שמשקף את הפעילות שלנו עבור אוכלוסיות מוחלשות והמאמץ לשלבן בלב הקהילה. 

נזכיר כי רק לפני מספר חודשים, העניקה עמותת אקי”ם תעודת הוקרה על היבחרה של ראשון לציון, שנה שנייה ברציפות, כעיר מובילה במדד ההכללה ה-4 לשנת 2016 של אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה הישראלית. בראשון לציון פעילות ענפה בתחום של הטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות בפרט במערכת החינוך הפורמאלית וכן במסגרות חינוכיות שאינן פורמליות. בנוסף בראשון לציון ממשיכים לשקוד על פיתוח רצף תעסוקתי אשר יספק מענה לכל אדם עם מוגבלות שכלית בהתאם לצרכיו.

 

לצפייה בסרטון שווים עם עילי בוטנר בשפת הסימנים- קהילת ראשון לציון 
 

 יניב אוחנה, דוברות העירייה

5 בדצמבר 2016