סיור טבע עירוני בפארק האגמים בעיר

*חדש* מים, כנפיים ומה שביניהם - סיור טבע עירוני בפארק האגמים בראשון לציון

פארק האגמים, הממוקם במערב ראשון לציון, הוא אזור טבע עירוני המשלב נופים, מים, צמחייה, בעלי חיים ומסלולי טיול לצד תרבות ופנאי, שביחד מהווים אטרקציה תיירותית, מרכזית, באזור גוש דן והשפלה. הפארק הגדול כולל בשטחו אגם מלאכותי, גדול, יפה ומטופח, שנחפר בשנת 1992 במטרה לאגור את מי הגשמים, וכן "נקיק" - אגם מלאכותי, שאליו זורמים כל עודפי המים של האגם הגדול, שקיבל את שמו בשל צורתו. הנקיק הנסתר, שמיקומו עובר מפה לאוזן, ממוקם מדרום לאגם הגדול, נחבא מאחורי סוללת עפר, זורם בין עצי איקליפטוס עבותים, והכי מזכיר את נחלי הצפון.

האגמים, והשטח הסובב אותם, ממקם אותם כיעד טבע נגיש, מעניין ואטרקטיבי לבילוי, טיול, פיקניק ונופש פעיל. בגדה הצפונית ממוקם מתחם בתי הקולנוע של ה"יס פלנט", שדרת בתי קפה, מסעדות וברים, מדשאות, טיילת יפה לאורך הגדה וגשר עץ צף מעל המים. בגדה המערבית ממוקם מתחם השעשועים של ה"סופרלנד" וכן מעגן של סירות פדלים, שהושק לאחרונה. בגדה המזרחית ממוקם מתקן הרחיפה של "הפלייבוקס" שנושק לטיילת, לאזור הדיג ולמדשאות שהכי מזמינות לפיקניק רומנטי על רקע השקיעה. הגדה הדרומית היא סוג של שמורת טבע יפה עם צמחיית מים עשירה ומגוונת, עם ברווזים, אגמיות, וסופיות שמשייטים במים ועם אפשרות לתצפית מרתקת על להקות של ציפורים נודדות, שמגיעות לחניית ביניים ו'תדלוק' להמשך מסען.

גדות האגמים מאוד נגישים ומזמינים לטיול עצמי וקליל, והם מומלצים ומתאימים למשפחות, לזוגות, לחבר'ה, ובכלל. במהלך חג הסוכות יתקיימו בשטח האגם הגדול סיורי טבע מודרכים, שיחשפו את הצדדים והסיפורים הפחות מוכרים של האגם. סיורי הטבע יתקיימו תחת הכותרת "מים, כנפיים ומה שביניהם" ויובילו בעקבות המים שממלאים את האגמים, העופות והציפורים שחיים בו, והחיבור לנושא התעופה והרחיפה, שיוצג במתחם הפלייבוקס. הסיורים מותאמים לכל המשפחה וילוו בפעילות שטח חווייתית.

בתוכנית הסיור: הליכה על הגשר הצף מעל המים, עצירה לצפיות מהמרפסות התלויות, זיהוי צמחיית המים והגדות, זיהוי ציפורים ועופות המים, חיפוש אחר עקבות של בעלי חיים, חשיפת שמורת טבע נחבאת, צפייה באנשים מרחפים, שייט עצמי בסירות פדלים וסיום בסדנת "צבע בטבע" – סדנת ציור אינטואיטיבי בהנחיית האמנית דורית רוקח.

אופי הסיור: אורך המסלול כ-1.2 ק"מ ברמת הליכה קלה ונינוחה, המתאימה לכל הגילאים. חלק מהמסלול מתאים גם לעגלות, ובקטע של שביל העפר ניתן לעקוף אותו ולחכות לקבוצה בקצהו.

מתי: ימים שלישי (25/9), רביעי (26/9), חמישי (27/9), 10:30 בבוקר, 16:30 אחה"צ

מחיר: 25 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד

נקודת מפגש: במעגן הסירות בגדה המערבית של האגם (בסמוך לגדר הסופרלנד), רחוב המאה ועשרים, מערב ראשון לציון

לפרטים מלאים והרשמה
או  : מוזאון ראשון לציון 03-9598862

* ההשתתפות מותנית ברישום מראש* מספר המקומות מוגבל.