הסתיימה עונת הרחצה

חוף ים
  אף מתרחץ לא טבע  בחופי ראשון לציון

עונת הרחצה הסתיימה ובאגף חופים ואגמים מסכמים את העונה * ברוב ימות העונה התנוסס דגל אדום על סוכת המציל *
מצילי החופים הצילו 17 מתרחצים * למעלה מ-320 ילדים אבודים נרשמו ורק ארבעה מתרחצים דיווחו על עקיצת מדוזה *
כעת נערכים לעונה הבאה עם 22 מצלמות שהוצבו בחוף, 20 סככות צל חדשות וגולת הכותרת- התחלת פינוי הנפלים בחוף החדש

עונת הרחצה הסתיימה אחרי 174 ימים ובאגף חופים ואגמים מסכמים את הנתונים, כאשר הנתון החשוב ביותר הוא שאף מתרחץ לא טבע בחופי ראשון לציון. באגף מייחסים זאת לאחריות ולמשמעת התושבים שהקשיבו להוראות המצילים ולא נכנסו לים לאחר שעות הרחצה. אך גם לפקחי החברה לבטחון ולמצילים. הפקחים טיפלו במהלך העונה במאות אירועים, חלקם במניעת מתרחצים להיכנס לים אחרי שעות הרחצה. וכמובן גם המצילים אחראים על 17 הצלות.

נתונים אלו מרשימים יותר לאור העובדה שעונת הרחצה הייתה סוערת במיוחד, מנכל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג, מוסר כי הים היה סוער כמעט ללא הפוגות. על כך יעידו צבעי הדגלים שהונפו על ראש תחנות ההצלה. מתוך 174 ימי רחצה, ב-136 ימים בממוצע בין התחנות, התנוסס דגל אדום. ב-27 ימים התנוסס הדגל השחור וב-11 ימים בלבד נהנו המתרחצים מדגל לבן.

במהלך העונה הופעלו שתי תחנות עזרה ראשונה שטיפלו ב-383 נפגעים, רובם (162) מנפילות, שריטות, חבלות וחתכים. 58 נפגעי חולשה, התעלפויות והתייבשויות ורק ארבעה דיווחו על עקיצת מדוזה. כאמור, פקחי החברה לביטחון טיפלו במאות אירועים, 323 מהם היו על ילדים אבודים, כמו כן נתנו 17 דוחות על איש שמירת ניקיון ו-54 אירועים של פינוי מנגלים ומדורות.

יש לציין כי במהלך עונת הרחצה, פונה 30% משטח החופים המוכרזים לטובת הציבור ללא השכרת מיטות שיזוף וכסאות. כמו כן, הוצבו 22 מצלמות שהן חלק מפרויקט "מבט ראשוני" שנועדו להרתיע גורמים שליליים מביצוע מעשי פשע ואלימות במרחב הציבורי ולהעניק לתושבים תחושת בטחון. המקרה האחרון שנתפס בעדשת המצלמה היה התערטלות של צעיר בשנות העשרים לחייו. הצעיר עוכב לחקירה. כמו כן שני אופנועי ים שולבו במערך ההצלה וטרקטורון נוסף לגיבוי מהחוף. כל עובדי אגף לחופים ואגמים עברו קורס מחלצים ומגישי עזרה ראשונה. כעת נערכים לעונת הרחצה הבאה, כאשר במהלך החורף יבנו 20 סככות צל, מרפאה חדשה ומבנה שירותים נוסף, כאשר מבנה שירותים קיים יעבור שיפוץ. אולם גולת הכותרת תהיה כמובן התחלת פינוי הנפלים בחוף הרחצה החדש שמשרד הביטחון יפנה. כידוע רצועת החוף בראשון לציון קצרה באופן יחסי לכמות הרוחצים, למרות שבתחום שיפוט העיר יש שבעה קילומטרים של חוף, אולם רובו בשימוש משרד הבטחון.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

14 באוקטובר 2013