עובדי תפעול של תאגיד המים מניב השתלטו על שריפה

רק בשבוע שעבר קיימו עובדי התאגיד הדרכה להשתלטות על דלקות *  מי היה מאמין שכמה ימים לאחר מכן יתקלו העובדים בשריפת קוצים גדולה בעיר * בתושיות ובמהירות הם השתלטו על השריפה עם כיבוי אש

מנכ"לית תאגיד המים מניב, סאלי לוי, יזמה לאחרונה הדרכה להשתלטות על דלקות לעובדי התאגיד. מי דמיין שבתוך מספר ימים, יאלצו עובדי התאגיד ליישם את מה שלמדו על דליקה אמיתית שפרצה באתר בנייה סמוך לכביש 4.

האירוע התרחש בתחילת השבוע, שני עובדי תפעול של התאגיד, שמעון פריאנטה ולאוניד פרצוב, פתחו את משמרת הבוקר כאשר הם יוצאים ממתחם התאגיד לעבודתם עם ביובית, לפתע הם מזהים תימרות עשן מאתר בנייה הנמצא בסמוך. במקביל הם מקבלים בקשר דיווח על השריפה. השניים לא  מתמהמהים וכשבאמתחתם שלושה קוב מים בביובית, הם ממהרים למקום ומתחילים בפריסת צינור הביובית. במקביל מגיעה ניידת כיבוי אש ויחד הם משתלטים על השריפה. "השריפה התפשטה במהירות ולכן לקח לנו קצת זמן להשתלט עליה" מספר שמעון פריאנטה "זו הפעם השנייה שיוצא לי להיתקל בשריפה במהלך העבודה".

כאמור, השניים היו מתורגלים להשתלט על השריפה שכן רק בשבוע שעבר הם עברו הדרכה על דליקות בסביבת חומרים מסוכנים באזורי תעשייה ואזורים מיושבים ברחבי העיר ראשון לציון. במהלך ההדרכה הם תורגלו מצבי אמת בכיבוי אש באמצעות מטפים.

מנכ"לית תאגיד המים והביוב מניב ראשון, סאלי לוי, אמרה: "אני מברכת על ערנותם ותושייתם של עובדי תאגיד המים והביוב מניב ראשון אשר שוב הוכיחו נחישות ואחריות אשר מנעה נזקים רבים בציוד ובנפש. אין ספק שהפעילות ההדרכה והתרגול השוטפת שאנו מקיימים לעובדי מניב ראשון, אכן מסייעים לעובדים בהתמודדות עם מצבי קיצון ומצבי חירום של אש. ואכן ברגע האמת העובדים מוכנים והציוד מוכן ומזומן לטפל במפגעים ולסייע לציבור התושבים.

בימים אילו אנו לוקחים חלק פעיל מאוד בתרגיל העורף הלאומי של פיקוד העורף ומשלבים בין כל הכוחות לטובת בטחון התושבים".

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

2 ביוני 2015