סריקות תיקי הבניין בעירייה הושלמו והועלו לאתר האינטרנט

 

הפרויקט שעלותו כשני מיליון שקלים נועד להקל על הציבור ולחסוך זמן וטרחה * זהו נדבך נוסף בתוכנית מינהל ההנדסה בעירייה להקל את נגישות התושבים למידע *

לאחרונה החל המינהל להפעיל מרכז מידע טלפוני הנדסי למידע בנושאי רישוי ופיקוח בנייה, נגישות עירונית, היטל השבחה ונושאי תכנון עיר

 מינהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון השלים בשנה וחצי האחרונות את סריקת כל תיקי הבניין בעיריית ראשון לציון. כ-12 אלף תיקי בניין וכ-40 אלף בקשות סרוקים הועלו לאתר האינטרנט של העירייה וניתן לצפות בהם דרך קיצור דרך בשם "צפייה בתיקי בניין סרוקים". עם איתור התיק ניתן לקבל את המידע לגבי תיקי הבניין, כולל פרוט כל הבקשות. כמו כן ניתן לצפות בכל המסמכים הסרוקים ב- "ארכיב המסמכים" של הבקשה הנבחרת.

בעיריית ראשון לציון רואים חשיבות רבה לנושא ולשם כך הוקצה תקציב של כשני מיליון שקלים לסריקת החומרים והעלאתם לאתר. יש לציין כי כל התיקים והבקשות נסרקו בתוך שנה וחצי בלבד על ידי חברת חברת גאודע, שזכתה במכרז.

בעירייה מבקשים להקל על התושבים המבקשים לעיין בתיקים ובכך לחסוך זמן וטרחה בהגעתם למשרדי המינהל. זהו נדבך נוסף בתוכנית מינהל ההנדסה להקל על נגישות התושבים למידע, במסגרת זו, הופעל לאחרונה מרכז מידע טלפוני הנדסי החל לפעול בימים אלה בטלפון 073-2544860. במרכז ניתן לקבל מידע הנדסי בנושאי רישוי ופיקוח בנייה, נגישות עירונית, היטל השבחה ונושאי תכנון עיר. המוקד הטלפוני פעיל בימים א' עד ה' בין השעות 8:00 עד 21:00 ובימי ו' ובערבי חג בין השעות 8:00 עד 14:00.

מהנדס העיר, אלי יהלום, הוסיף: "לאור חשיבות הנושא, הקדמנו את לוח הזמנים להשלמת הפרויקט והבלטנו את האפשרות לקבלת הפרטים על תיקי הבניין באתר העירוני. אני משוכנע שהמידע הנגיש יקל עשרות מונים על תושבי העיר".

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

25 במאי 2014