סטיקרים "אל תשכחו אותי ברכב"

  עיריית ראשון לציון מחלקת להורים  סטיקרים "אל תשכחו אותי ברכב"

 על רקע מספר האירועים הטראגיים ברחבי הארץ, הוחלט לחלק לאלפי ההורים סטיקרים שיסייעו להם לזכור ולא פחות חשוב- להזכיר לאחרים * נציין עוד כי מינהל החינוך חידד את ההנחיה שניתנה לפני שנתיים לגננות ליצור קשר עד תשע בבוקר עם הורים שילדיהם לא הגיעו בבוקר

עשרות נציגי עירייה, אנשי מד"א וחיילים המתינו השבוע בפתיחת שנת הלימודים לאלפי ההורים בחלק ניכר של גני הילדים בעיר, וחילקו להם סטיקר להדבקה על רכבם שבו כתוב: "אל תשכחו אותי ברכב". המהלך יצא לדרך על רקע שורת הטרגדיות ברחבי הארץ בחודשים האחרונים, בהם הורים נסעו לגנים עם ילדיהם, כאשר משהו הסיח את דעתם, והם שכחו להוריד את ילדיהם מהרכב לגן. בעירייה מקווים שהסטיקר יסייע להורים לא לשכוח להוריד את ילדיהם בגן, אך לא פחות חשוב- יסייע להזכיר לשאר ההורים שממשיכים בדרכם מהגן לענייניהם.

בראשון לציון לומדים היום כ-9200 תלמידי גנים ב-314 גני ילדים (לא כולל גנים פרטיים) ו-20 מעונות יום של החברה העירונית. בימי היערכות לקראת שנת הלימודים, העלו הגננות את הנושא לדיון והביעו דאגה לנוכח התופעה, במינהל החינוך בעירייה ביקשו לתת לכך דגש וחידדו את ההנחיה שניתנה בעבר לכלל הגננות בעיר, לקיים בדיקת נוכחות מלאה של ילדי הגנים עד השעה 9:00 בבוקר. ילד שלא הגיעה לגן, יש ליצור קשר טלפוני עם ההורים ולבדוק מהי סיבת ההיעדרות. בעירייה בטוחים שהנחייה זו שומרת על שלומם של הילדים ומונעת אסון. נציין עוד כי בעבר נעשתה פנייה למשרד החינוך בהצעה להוסיף הנחייה זו לחוזר מנכ"ל משרד החינוך.

ליאת עברי, מנהלת תוכנית "בטרם" בראשון לציון, הוסיפה כי 95% ממקרי היפגעות ילדים ניתנים למניעה, שרובם מתרחשים בשל חוסר מודעות ותשומת לב. "אני מקווה שהפעולות שנעשות יתרמו להעלאת המודעות גם כאשר הנושא לא נמצא בראש סדר היום הציבורי".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

25  באוגוסט 2013