לוגו עדכני לעמותה לבריאות הכבד - המכללה למנהל

 סטודנטים לעיצוב מהמכללה למינהל  עיצבו לוגו עדכני לעמותה לבריאות הכבד

העיצובים הנבחרים זיכו את המעצבים במלגות לימודים מטעם חברת הביופארמה העולמית Abbvie

סטודנטים לתקשורת חזותית מבית הספר לעיצוב  של המסלול האקדמי המכללה למינהל עיצבו מחדש את לוגו עמותת חץ, ארגון ישראלי לבריאות הכבד, התומך בחולי הכבד בישראל. העיצובים הנבחרים זיכו את המעצבים במלגות לימודים מטעם חברת הביופארמה העולמית Abbvie.  14 סטודנטים, הציעו ועיצבו את פרשנותם ללוגו עדכני לעמותה שיסמל את התפישה הכללית שלה, כחלק מקורס בהובלת המרצה והמעצב יואב עינהר, שכלל תהליך מחקרי ובו מפגש והרצאה של מנכ"ל העמותה, חוליו בורמן. עם סיום הקורס בחר מנכ"ל העמותה את הלוגו המוביל,  אשר יהפוך ללוגו המיתוגי שלה, ואשר זיכה את הסטודנטית שעיצבה אותו, בר אלכסנדר, במלגת לימודים בגובה 3,000 ש"ח מטעם Abbvie.  למקום השני והשלישי הגיעו הסטודנטיות נופר בן הרוש ורוז כתב (בהתאמה) אשר גם להן הוענקו מלגות. הפעילות המשותפת עם עמותת חץ היא חלק מפעילות קלינקת המעצבים הפועלת בבית הספר לעיצוב בראשה עומדת שרה רופמן, מרצת ביה"ס לעיצוב.  

לדברי מנכ"ל עמותת חץ, חוליו בורמן, "העמותה קיימת משנת 2000 ומייצגת 300,000 איש, בשנתיים האחרונות מקדמת העמותה תוכנית לאומית שנועדה לאתר ולאבחן חולים רבים שאינם מודעים לכך שהם נושאים את נגיף ההפטיטיס C. לשם כך אנו זקוקים להעלות את המודעות הציבורית.  הלוגו החדש  של העמותה  עוצב לפני שנים רבות, והוא נדרש להתחדשות בעקבות המשימה החשובה העומדת בפנינו".

המכללה למינהל משתפת פעולה בשנים האחרונות עם חברת Abbvie במספר תחומים, לרבות תמיכה בפרויייקטים שמטרתם סיוע לעמותות חולים ומציאת פתרונות חדשים במגוון תחומים שיכולים לשפר את איכות חייהם. בנוסף לשיתוף פעולה עם עמותת חץ-  סטודנטים לעיצוב, מינהל עסקים ומדעי המחשב שותפים בגיבוש אפליקציות לחולים במחלות כרונויות ועוד.

שושי בראלי, ראש התכנית לתואר ראשון בעיצוב פנים בביה"ס לעיצוב, אמרה באירוע הענקת המלגות כי:  "שיתוף הפעולה עם abbvie, משתלב עם חזון ביה"ס, הדוגל בשילוב שבין התיאוריה והפרקטיקה. כוחו של פרויקט זה הוא בחיבור בין הסטודנטים לצרכים האמתיים של עמותות וחברות מובילות. שיתוף פעולה זה מועיל לכל הצדדים,  מכיוון שהוא מקדם חשיבה יצירתית  ורעיונות חדשים, כמו גם מבט ייחודי לסטודנטים על שוק העבודה על צרכיו". 

תמי אלטרץ, מנכ"לית abbvie ישראל אמרה בעבר כי בכוונת החברה להמשיך ולהשקיע בשוק הישראלי ולקדם שיתופי פעולה עם גופים ומוסדות: "כחברת ביופארמה עולמית, מבוססת מחקר רפואי המתמקדת בפיתוח ושיווק פתרונות וטיפולים מתקדמים, אנו פעילים בכ-170 מדינות, לרבות בישראל. שיתוף פעולה ייחודי זה בין תעשיית הביופארמה לאקדמיה, עם עמותות ומטופלים, מדגים את המחוייבות שיש לנו להביא לשינוי אמיתי בחיי החולים וכן למציאת פתרונות מגוונים שיקלו על החולים ויאפשרו להם התמודדות טובה יותר עם מחלתם.

 

נועה שבתאי ויצר, דוברת המסלול האקדמי המכללה למינהל

13 במאי 2015