הסטודנטים התגייסו לטובת הקשישים

סטודנטים - תמונה קבוצתית
דיירי בניין ישן ברמת אליהו פנו לראש העירייה, דב צור, בלשכה פתוחה וביקשו סיוע בניקיון וחידוש הכניסה והחצר * צור פנה לסטודנטים מתנדבים מפרויקט "בוחרים מחר" ובמסגרת אירועי "יום השכן" הבינלאומי פשטו על המקום ושדרגו את סביבת הבניין

מאות פניות מגיעות לראש העירייה, דב צור, באמצעות השירות "לשכה פתוחה" בה הוא מקבל כל תושב המבקש להעלות נושא מסוים. באחת הפעמים הגיעו מספר תושבי בניין ברחוב זלמן שניאור ברמת אליהו, וביקשו לסייע להם בניקיון וחידוש סביבת הבניין.

מדובר בבניין ותיק שבו מתגוררים קשישים רבים המתקשים לתחזק את המקום באופן עצמאי או באמצעות חברת אחזקת מבנים. הנושא נגע לליבו של ראש העירייה והוא החליט לפנות לסטודנטים מפרויקט "בוחרים מחר", מדובר בפרויקט עם שאיפות גדולות, במסגרתו עוברים הסטודנטים להתגורר בשכונת רמת אליהו, נטמעים בה ומייצרים בה שינוי חברתי אמיתי.

לצורך הצלחת הפרויקט, התגייסו גם מנהלת שיל"ת צפון מערב בראשות ברוך קלבו, מתנ"ס רמת אליהו שגייס בהתנדבות בני נוער, אגף הנוער והצעירים בעירייה, קבלן הגינון השכונתי ותלמידי מכינה צבאית חלקם תושבי האזור.

במסגרת אירועי "יום השכן" הבינלאומי שצוינו ברחבי הארץ ובעולם, הגיעו למקום כ-30 צעירים ובני נוער והחלו בשדרוג ובניקיון של הכניסה וחצר הבניין.

"כשראיתי בפעם הראשונה את הבית הוא היה במצב מאוד רע" תיאר ארז בר חיים (25), סטודנט מפרויקט "בוחרים מחר" "כל הכניסה הייתה מוזנחת, היה הרבה זבל, לכלוך ועצים שיצאו משליטה. לאחר שיחה בקבוצה החלטנו שאנחנו לא יכולים לתת לזה להמשיך להיראות ככה. כל אחד בקבוצה נרתם, הביא מתנדבים, וביחד הצלחנו לגרום לגינה הזאת להיראות קצת יותר טוב".

באותה ההזדמנות הפנה מתנ"ס רמת אליהו חלק מבני הנוער ותלמידי המכינה לסיים את צביעת המעקות ברח' שי עגנון, מבצע שהחל ביום המעשים הטובים השנה.

"יום השכן" נועד לשנות את זווית ההסתכלות על מושג ה"שכנות" בקהילה. במטרה לפתח מעורבות וסולידריות בין תושבים כזו שתקרה לאורך השנה ולא רק באירועים ייחודיים.

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

9 ביוני 2015