ראשון לציון מובילה בשביעות רצון התושבים מהביטחון בעיר

תמונה של ניידות
 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת את הסקר החברתי לשנת 2013  ראשון לציון מובילה בשביעות רצון התושבים מהביטחון בעיר

 וזאת בהשוואה ליתר הערים הגדולות בישראל * גם במגורים, העבודה, הניקיון ברחוב ועוד, ניצבת העיר בראש * ראש העירייה, דב צור: "העיר צועדת בכיוון הנכון משנה לשנה"

 עד כמה אתם מרוצים מאזור מגוריכם, מקום עבודתכם, תחושת הביטחון והניקיון ברחוב שבו אם גרים? על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אם אתם גרים בראשון לציון, אתם אמורים להיות מרוצים מאוד. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את הסקר החברתי השנתי לפיה ראשון לציון ממשיכה לעמוד בראש רשימת הערים הגדולות שבהן התושבים הכי מרוצים מחייהם.

מתוך 17 קטגוריות שנבחנו, בחמש מהן מובילה באחוז שביעות הרצון, בחמש נוספות ניצבת העיר במקום השני ובשתי קטגוריות נוספות- במקום השלישי. כך למשל 88.7% מתושבי ראשון לציון מרוצים ממקום מגוריהם. בעניין זה נזכיר כי לאחרונה פרסמה הלמ"ס כי מבין 14 הערים הגדולות בישראל המונות 100 אלף תושבים ומעלה, ניצבת ראשון לציון במקום הראשון באחוז התושבים המחזיקים דירה בבעלותה עם 73.2%, כך שכמעט לכל שלוש משפחות מתוך ארבע בעיר, יש דירה בבעלותן. עוד נתונים מהסקר החברתי בהם ראשון לציון ניצבת במקום הראשון, 91.4% מהתושבים מרוצים מעבודתם, 69.7% מתושבי העיר מרוצים מהניקיון בעיר, 73.5% מרוצים מהביטחון. גם בתחום זיהום האוויר, רוב תושבי ראשון לציון הצהירו כי איכות האוויר בראשון לציון טוב.

כאמור, תושבי העיר מרוצים גם מהשטחים הירוקים והפארקים (73%), מהכבישים (67.6%), מהדירה (88.9%), מהשכנים (82.7%), חברים (93.1%) והכנסה (60.3%).

ראש העירייה, דב צור, אמר כי ממצאי הסקר מאשרים שהעיר צועדת בכיוון הנכון משנה לשנה "העובדה שהתושבים מרוצים בשורה ארוכה של פרמטרים הקשורים לאיכות החיים שלהם, רק מאשרת את מה שאנחנו אומרים כל הזמן בנושא הזה- שטוב לגור בראשון לציון. השקענו משאבים רבים בחינוך, בפיתוח העיר, ובכלל זה הגינות הציבוריות ומוסדות החינוך והציבור השונים, ואני שמח שזה מורגש. אנו לומדים את התחומים בהם עלינו להשתפר ומפיקים את הלקחים הנדרשים". 

צילום:

911EE

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

8 ביוני 2014