התחרות שמחייה כל פעם מחדש את הציורים של אורי

אורי חן
עיריית ראשון לציון ומשפחתו של לוחם צה"ל אורי חן ז"ל, שנרצח לפני כארבע שנים בחצר בית הספר חביב,  יקיימו בשבוע הבא תחרות קומיקס לזכרו בבית יד לבנים * לראשונה השנה- יתמודדו גם תלמידי בתי הספר היסודיים *  אמו, גילי חן: "סיפור עצוב של אלימות בלתי נסבלת במקום הכי קרוב לבית"

 בשבוע הבא, רגע לפני הדלקת הנר הראשון של חנוכה, יום הולדתו של סמל אורי חן ז"ל תקיים עיריית ראשון לציון, יחד עם משפחתו של אורי, שנרצח לפני כארבע שנים בחצר בית הספר חביב, את תחרות הקומיקס השנתית לזכרו בבית יד לבנים. אורי נולד וגדל בראשון- לציון, הוא למד בבית הספר הממלכתי הדרים, בחטיבת הביניים גן נחום ובתיכון הצבאי אורט תל נוף. במהלך שירותו כלוחם בגדוד 51 של גולני, הוא נרצח בעת ששהה עם חבריו בחצר בית הספר חביב. אורי אהב לצייר קומיקס, והחל עם התחביב כבר מגיל שלוש. בציוריו הוא ביטא סיפורים מחייו עם הרבה הומור וגם ציניות. לאחר מותו, פנתה המשפחה לחברה העירונית, ויחד עם מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון ובית יד לבנים, יזמו תחרות ציורי קומיקס לתלמידי כיתות י' תחת השם: "לאן הלך האור".

את התחרות מרכזת חלה טורק, מנהלת תוכניות מיוחדות מינהל החינוך. התחרות מתרחבת בכל שנה ליותר קהלים, כאשר השנה, לראשונה, ישתתפו גם תלמידי בתי הספר היסודיים. התלמידים יחשפו לציוריו של אורי שיוצגו בבית יד לבנים.

נושא התחרות השנה יהיה: "בכל אחד יש אור" והשחקנית יעל אבקסיס תנחה אותו. 140 עבודות הוגשו והן יתמודדו בשתי קטגוריות- קטגוריה לתלמידי בתי הספר היסודיים וקטגוריה לתלמידי השש שנתי. שלושת המקומות הראשונים בכל קטגוריה יזכו בפרס. ויהיו גם עבודות נוספות שיצוינו לשבח.

בראש וועדת השיפוט עומד המאייר והקריקטוריסט מישל קישקה - חתן פרס דוש לאיור ולקריקטורה לשנת 2008. לפני ארבע שנים, קיבל קישקה פנייה מהמשפחה, הוא שמע את הסיפור ומיד נרתם לסייע בתחרות וכאמור לעמוד בראש הועדה. יחד עמו בוועדה ישבו הוריו של אורי- גילי וטוני חן ונציגים מבית יד לבנים, הרשות לתרבות ואומנות ומינהל החינוך.

גילי חן, אמו של אורי, מספרת: "התחרות מחייה כל פעם מחדש את הציורים של אורי. מעבר לתחרות עצמה שבה התלמידים נחשפים לציורים של אורי, הם גם מתוודעים לסיפור עצוב ואמיתי של אלימות בלתי נסבלת במקום הכי קרוב לבית. תמיד אומרים 'אין דבר כזה שלי זה לא יקרה' והנה עובדה שלנו זה קרה. הוא היה ילד עם נתוני פתיחה הכי טובים שאהב את הצבא ולחם במבצע 'עופרת יצוקה'".

ראש העירייה, דב צור, הוסיף: "אורי תרם לעירו ולמדינתו, שירת כלוחם בגדוד גולני והיה אחד מאותם ילדי העיר שצמחו להיות גברים מעוררי גאווה. לא ניתן שאירועים מן הסוג הזה יחזרו על עצמם ולא נגלה אף טיפה של סובלנות כלפי אלימות בכל מידה שהיא.".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

19 בנובמבר 2013