תשלום חשבון הארנונה-עכשיו גם בטלפון הנייד

תמונה של טלפון נייד
על גבי ההודעות לתשלום שנשלחות בדואר או במייל, מוטבע קוד סריקה לנייד * כניסה ללינק תשלח אתכם ישירות לאתר מותאם שבו הפרטים שלכם כבר בפנים * עוד צעד לנגישות ויעילות השירות במסגרת מהפיכת השירות שמובילה עיריית ראשון לציון

במסגרת מדיניות ראש העירייה, דב צור, לשפר את הנגישות והיעילות בשירות לתושב, מוצעת כעת דרך נוספת לתשלום חשבון הארנונה באמצעות המובייל. על גבי החשבוניות הנשלחות בדואר מוטבע QR קוד, כלומר קוד סריקה לנייד. הקוד מציג לינק כניסה לאתר מותאם שבו מספר המשלם והשובר לתשלום כבר מוצגים. כך שתהליך התשלום קצר ופשוט. בתקשוב העירוני מסבירים כי השירות החדש, מצטרף לאפשרויות המגוונות לשלם את חשבון הארנונה, יחסוך זמן וניירת מיותרת.

עיריית ראשון לציון מבקשת להקל על התושבים ובד בבד לשמור על איכות הסביבה ועל ישראל נקייה. נזכיר כי ניתן להצטרף לשירות המאפשר לקבל את חשבון הארנונה ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני ללא ניירת מיותרת ומבלי שהחשבון ילך לאיבוד בתיבה אחרת. ניתן לשלם את הארנונה בשני תשלומים בהוראת קבע.

יעל ברזילי, סגנית גזבר להכנסות, מברכת על המהלך ומוסיפה כי "זהו צעד נוסף שצפוי להקל על התושבים. אנו נמשיך לפעול כדי לשפר את השירות והנגישות לתושב".

איציק כרמלי, מנהל התקשוב, מוסיף: "רבים מהתושבים מנהלים את הסידורים והחשבונות שלהם דרך האינטרנט. המטרה היא ברורה- לחסוך זמן ולא לטבוע בניירת. הקוד החדש מעניק אפשרות נוספת למי שמנהל את רוב חשבונותיו בנייד. האתר המותאם נגיש וידידותי למשתמש".

התקשוב העירוני בראשון לציון פועל כל העת כדי להנגיש את שירותי העירייה לתושב, כך למשל מציעה העירייה הורדת היישום (אפליקציה) העירוני Keep It City המנגיש את השירותים העירוניים לתושב. ראשון לציון הייתה הרשות הראשונה שהכניסה את היישום לשירות תושבי העיר המאפשר לתושב לדווח למוקד על מפגעים ותקלות ואף לצלמם בלחיצת כפתור. העירייה שולחת צוותי תיקון ואף דואגת לעדכן את המדווח על התקדמות הטיפול בזמן אמת. בכנס Mobility 2012 השנתי זכה היישום הסלולרי המצטיין בקטגוריה "יישומים למען הקהילה".

היישום מאפשר לתושב לצלם בעצמו מפגע שהוא מזהה, לצלמו, ולשלוח את הדיווח עליו לעירייה בתוספת הסבר קצר ופרטי יצירת קשר. המיקום המדויק מתקבל באמצעות ה-GPS. המוקדן לא צריך להעתיק את המפגע ממערכת אחרת, אלא רק לבצע אישור ולהעביר לטיפול המתאים.

נוסף על כך, המערכת מציעה עוד מגוון יישומים מעניינים כגון חיוג בלחיצה למחלקות העירייה השונות, הפנייה לפייסבוק עירייה, חדשות העיר,  מפות עם מיקומים חיוניים לתושב כדוגמת מקלטים ציבוריים לשעת חירום, בתי מרקחת בעיר, פארקים לכלבים ועוד. את היישום ניתן להוריד בחינם מה- App Store למכשירי iPhone וכן בחנות ה-Google Apps למכשירים מבוססי אנדרואיד.

  כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

14 ביוני 2015