עיריית ראשון לציון תגדיל את פריסת תשלומי ההורים לגני הילדים

 לקראת שנת הלימודים תשע"ו עיריית ראשון לציון תגדיל את פריסת תשלומי ההורים לגני הילדים
ראש העירייה אישר את הצעתה של חברת המועצה, לימור גור, להגדיל את פריסת תשלומי ההורים, כאשר התשלום הראשון, החל באוגוסט, יהיה הנמוך ביותר * "המטרה להקל כמה שניתן על ההורים בתקופת הקיץ שבה ההוצאות המשפחתיות גדולות"

הורים רבים מכירים את זה. החופש הגדול מגיע ואתו ההוצאות הרבות המכבידות על התקציב המשפחתי. על פי ההערכות, הורים לשניים ושלושה ילדים נאלצים להוסיף לתקציב במהלך החופשה כ-6000 ₪.

בעיריית ראשון לציון הוחלט להתחשב בהורים ולקראת שנת הלימודים תשע"ו, העירייה תגדיל את פריסת תשלומי ההורים לגני הילדים: חמישה תשלומים במקום שלושה, כאשר התשלום הראשון, החל בחודש אוגוסט, הוא הנמוך ביותר. חברת המועצה, לימור גור, היא זו שהעלתה את ההצעה בפני ראש העירייה, דב צור, שקיבל אותה.

מדובר בתשלום אותו משלמים ההורים עבור תל"ן – תכנית לימודים נוספת הניתנת לילדים מעבר לתכניות לימוד החובה. המימון לתל"ן נעשה על ידי ההורים. בראשון לציון נדרשים ההורים לשלם על תל"ן ריתמוסיקה ושירותי סל תרבות (בהתאם לאישור עליו חתמו ההורים) ועבור ביטוח תאונות אישיות.

בכל שנה מתחילים ההורים לשלם את תשלומי התל"ן בחודש אוגוסט, ולמעשה, תשלום זה מהווה נטל כלכלי נוסף על ההורים בתקופה לחוצה כלכלית. באמצעות היוזמה החדשה יוכלו ההורים לשלם את תשלומי התל"ן בחמישה תשלומים במקום שלושה, כאשר התשלום של חודש אוגוסט יהיה הנמוך ביותר.

"אין לי ספק כי השינוי באופן פריסת התשלומים יקל על ההורים באופן משמעותי". אמרה גור והוסיפה: "כאמא לשלושה ילדים בוגרים, הזדהיתי עם פניות ההורים אליי. חופשת הקיץ ידועה כתקופה בעלת עומס כלכלי רב ולכן חשבתי על פתרון אפשרי שיקל על ההורים".

גור הודתה לראש העירייה על האוזן הקשבת ועל מהירות היישום, כבר מחודש אוגוסט הקרוב.

כתב:  יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

22 ביוני 2015