תו החנייה שלכם מסתיים בסוף 2016? מחדשים תווים- חונים בחינם

תו החנייה שלכם מסתיים בסוף 2016? מחדשים תווים- חונים בחינם

תוקפם של עשרות אלפי תווי חניה פג בסוף שנת 2016 * בחברה לביטחון מגבירים את חלוקת תווי החנייה ובמקביל תחל החברה לחלק התראות לבעלי הרכבים * ניתן לחדש את התווים באמצעות פורטל האינטרנט, עמדות אל-תור ברחבי העיר או באמצעות שליחת בקשה בדואר * מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני: "אני קורא לתושבים להקדים ולהסדיר את תווי החנייה ובכך להימנע מקנסות מיותרים"

 עשרות אלפי תושבים בעיר טרם חידשו את תו החנייה ברשותם שהונפקו לפני למעלה שלוש שנים. החברה לביטחון קוראת לתושבים להקדים ולחדש את התו ובכך להימנע מעומס שצפוי להאריך את משך זמן ארוך לחידוש התו וכן להימנע מהתראות ואף קנסות. נכון לעכשיו, רק כחמשת אלפים תושבים חידשו את התו מתוך למעלה מ-60 אלף תושבים שתוקף תו החנייה שלהם מסתיים בסוף שנת 2016. בחברה לבטחון יודעים, מניסיון העבר, כי חלק ניכר מהתושבים נזכר ברגע האחרון לחדש את תווי החנייה, ורק לאחר שתוקף תו החנייה שלהם כבר לא בתוקף, ונרשמים לחובתם דו"חות חנייה. החברה לביטחון תמשיך בפעילות הסברתית בנושא, ובנוסף, בשבועיים הקרובים יחולקו התראות לבעלי הרכבים שלא הסדירו את תוקף התו ולאחר מכן כבר ירשמו קנסות לרכבים חונים. בכל מקרה, אם תושב כבר החל בתהליך החידוש, אזי ההתראה מבוטלת.

מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, הוסיף ואמר: "החברה לביטחון נערכה על מנת להעניק שירות מהיר במספר מסלולים שונים לחידוש התווים. אני קורא לתושבים להקדים ולהסדיר את תווי החנייה ובכך להימנע מקנסות מיותרים. לצורך כך נערכנו ".

לרשות התושבים קיימות שלוש דרכים לחידוש תו החנייה. הדרך הראשונה: חידוש באמצעות פורטל האינטרנט שנמצא באתר האינטרנט של החברה לביטחון ולסדר ציבורי - בכתובת www.rlz-bitachon.co.il. במסגרת מילוי הפרטים יש לסרוק את המסמכים הנדרשים לקבלת תו חנייה לפורטל האינטרנט. הדרך השנייה: חידוש תו החנייה באמצעות מסירת המסמכים באחת מעמדות האל-תור הפרוסות ברחבי העיר (פירוט המקומות ושעות הפעילות מפורסמים באתר האינטרנט של החברה www.rlz-bitachon.co.il). הדרך השלישית והאחרונה- באמצעות שליחת הבקשה וצירוף מלוא המסמכים הנדרשים להנפקת תו החנייה וצירוף עלות הנפקת התו, למשרדי החברה לביטחון ולסדר ציבורי – בכתובת ז'בוטינסקי 61 ראשון לציון. יש לציין שקבלת התווים לביתכם תיעשה אך ורק באמצעות הדואר.

תו החנייה ישלח לביתו של מבקש התו תוך מספר ימים ספורים, עשרה לכל היותר. נדגיש עם זאת, כי בתוך 7 ימים מהגשת הבקשה להנפקת תו חנייה, בקשתכם נרשמת בחברה לביטחון ובמסופוני פקחי החברה הנמצאים בשטח, כך שמבקש התו יהיה זכאי ליהנות מההטבה שהתו מקנה אף אם התו פיזית, טרם הגיע אליו והודבק על שמשת הרכב. הנפקת תווי החנייה תיעשה בכפוף לקריטריונים שנקבעו מראש על ידי עיריית ראשון לציון ומטרתם להעניק לתושבי העיר חנייה בחינם במדרכות כחול לבן ובקרבת מקום מגוריכם.

על פי הקריטריונים, על המבקש להיות תושב העיר, שבבעלותו או שבהחזקתו הבלעדית כלי רכב פרטי או מסחרי שמשקלו הכולל הינו עד 4 טון. כמו כן יש להגיש מסמכים מאמתים כמו עותק מצולם של תעודת הזהות בצירוף הספח, שבו רשומה כתובת מגורים עדכנית בראשון לציון. וכן עותק מצולם של רישיון רכב תקף על שם המבקש.

סגן ראש העירייה, רז קינסטליך, המחזיק בתיק הביטחון: "סוף השנה האזרחית בפתח ואנו נערכים לחדש את תווי החניה לתושבים שתוקפם פג בסוף השנה, לטובת העניין הוקצו משאבים רבים על מנת להנגיש את השירות באופן הטוב ביותר לתושבי העיר במגוון אופנים, ימוקמו תיבות שירות "אל תור" ברחבי העיר ותוך 3 ימים יונפק תו וישלח לתושב בדואר , הוקם פורטל אינטרנט ייחודי שיאפשר הנפקה מקוונת ותינתן האפשרות לשלוח את המסמכים בדואר, עיריית ראשון לציון והחברות העירוניות עמלים כל העת להנגיש את השירותים העירוניים לתושבי ראשון לציון בשלל התחומים העירוניים".

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

13.12.2016