טיילת חדשה על שם נשיא המדינה השישי חיים הרצוג

ראש העיר וח"כ הרצוג בטקס השקת הטיילת
בשבוע שעבר נחנכה הטיילת החדשה במזרח העיר, שנקראת על שם נשיא המדינה השישי, חיים הרצוג, בטקס חגיגי במעמד בני משפחתו של הרצוג, רעייתו אורה, בנו, יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג ורעייתו מיכל, ראש העירייה, דב צור, חברי המועצה, מוטי עג'מי, אייל מושיוב ועידן מזרחי ואורחים נוספים.

הטיילת החדשה משתרעת על פני 2 ק"מ, וכוללת מסלול אופניים דו נתיבי, שביל הליכה, וספסלים מוצלים. הטיילת מתחילה באזור הגן בעברית ומסתיימת בכביש 44 (צומת בית חב"ד). את הטיילת תכננה והקימה החברה הכלכלית, בראשות המנכ"ל ניצן פלג, בעלות של כ-3.5 מיליון ש"ח. 

מסלול האופניים הוא חלק מרשת מסלולי אופניים שמוקמת בעיר בימים אלה על ידי החברה הכלכלית באורך של 15 ק"מ ובעלות של כ-15 מיליון ₪. השביל מתחיל משד' ההסתדרות- גולדה מאיר, מקיף את חלקה המזרחי של העיר, יתחבר למשה דיין- ז'בוטינסקי ומגיע עד לחוף הים.

שבילי האופניים בעיר נסללים במסגרת תוכנית אב עירונית שנבנתה על ידי מינהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון. התכנית מתווה ומשרטטת רשת שבילי אופניים הפרוסה על פני כל העיר ומחברת את חלקה המזרחי עם חלקה המערבי של העיר, כך, למעשה מסייעת באיחוד שני חלקיה של העיר-אתגר אליו נדרשו מחברי תוכנית המתאר של העיר ראשון לציון -20 השנים הבאות. התוכנית נערכה תוך התחשבות בבטיחות, נוחות ורציפות לטובת רוכבי האופניים.

יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר בטקס כי למשפחת הרצוג קשר רב שנים לעיר ראשון לציון, "אנחנו דור שני, יש רח' הרב הרצוג, יש שדרות חיים הרצוג ועכשיו הטיילת הנפלאה. אבא, מעבר לסיפורו כלוחם, כמנהיג, כמצביא וכנשיא, היה אדם שאהב מאוד את הספורט. הוא היה מטייל המון ובכל מקום שהתאפשר לו. העובדה שיש טיילת על שמו נותנת לנו נחת גדולה. אנחנו יודעים מה זה עושה לנפש, דווקא בחברה כל כך לחוצה. אנו גאים שהשם של אבא מופיע כאן בטיילת באזור המתפתח, נוף נפלא מצד אחד וגן בעברית מצד שני". עוד ציין הרצוג, כי הטיילת מתחברת היטב גם למפעל חייה של אימו, אורה, מחלוצות התכנון הסביבתי והאורבני בישראל, ומי שהובילה את המועצה לישראל יפה 40 שנה. הרצוג הודה לעיריית ראשון לציון על המחווה.

ראש העירייה, דב צור אמר כי לרשות התושבים תעמוד האפשרות לרכוב, לצעוד או לרוץ, בטיילת עם נוף מקסים של השטחים החקלאיים במזרח העיר, "מטרתו של הפרויקט היא לגרום לתושבי העיר לשנס מותניים, לצעוד או לרוץ בנוחות ובבטחה ליד הבית, לנשום אוויר, לנקות את הראש, להתאוורר, לתפוס קצת שלווה, וגם, באותה נשימה, להרגיש נמרצים יותר ובריאים יותר".

צור הוסיף, "עיריית ראשון לציון החליטה לקרוא לטיילת המיוחדת הזו ע"ש חיים הרצוג, נשיאה השישי של מדינת ישראל. איש ציבור רב פעלים, עורך דין, דיפלומט, שגריר ישראל באו"ם, אלוף בצה"ל, ראש אמ"ן וחבר כנסת. את רשימת תפקידיו המפוארת ביצע תמיד ביושר ציבורי ובממלכתיות האופיינית לו".

 

צילום: אבי קקון

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

20 ביולי 2015