צעירים מתנדבים למען צעירים

תלמידים באצטדיון
התנדבות מכל הלב כוח מיוחד של 150 בני נוער, צעירים ואמהות מתגייס מדי שנה להפעיל פעילויות העשרה ללא תשלום לילדים בקהילה וזאת במסגרת תוכנית נתי"ב שמפעיל המינהל לשילוב חברתי

כאשר תוכנית נתי"ב (נוער תומך ילדים בקהילה), הוקמה לפני ארבע על ידי המינהל לשילוב חברתי, אף אחד לא שיער שההתנדבות של הקהילה תהיה כה מרשימה. מדי שנה, מתגייסים כ-150 בני נוער, צעירים ואף קבוצת אמהות, מתנדבים מדי שנה להעניק לילדים ממשפחות המטופלות ברווחה פעילויות פנאי והעשרה ללא כל תשלום. כאמור, השבוע ציין הפרויקט ארבע שנים להפעלתו במופע של קרקס ירוק, מגוון רחב של דוכני יצירה, אוכל, משחקים, מתנפחים ועוד המון הפתעות שציפו לילדים.

מ"מ וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי, ברך באירוע סיום השנה וציין כי מדובר באחד הפרויקטים החשובים והמצליחים ביותר של המינהל לשילוב חברתי בעירייה: "המינהל פועל כל הזמן לפיתוח שירותים לתושבי העיר, אני מאמין כי בדרך זו נוכל לצמצם פערים חברתיים ולהציע מענים איכותיים לכלל התושבים המותאמים לכל כיס. שמחתי לראות מאות ילדים שנהנים מהתכנית ולקבל פידבק חם מההורים על הפעילות לאורך השנה".

מלי בן משה, מנהלת מחלקת קהילה, הוסיפה: " נתי"ב מגשים את חזון מחלקת קהילה ומפתח מעורבות ואחריות חברתית בכל הרמות. השנה ראינו בתכנית בני נוער הפעילים בהדרכת הילדים, הורים שלוקחים יותר ויותר אחריות בפיתוח התוכנית וחשוב מכל ילדים שהוכיחו שיש להם הרבה מה לתת וששמחו השנה קשישים בבתי אבות, ארזו חבילות לחיילי צה"ל והקימו פינות נוי במרחב הציבורי".  

עידן חמי, יו"ר עמותת מכוונים מעלה, מציין: "אירוע הסיום הינו מרגש במיוחד מאחר ובמעמד זה אנחנו רואים בכמה בני נוער, הורים וילדים התכנית נוגעת. השנה פעלה התכנית ב 10 מרכזי פעילות ברחבי העיר, והשתתפו בה מעל ל-350 ילדים, ו- 100 בני נוער המדריכים את הילדים במסגרת המחויבות האישית."

על הפעילות מנצחת ועדת היגוי הכוללת אמהות פעילות וועדי הורים מקומיים המסייעים בפיתוח והרחבת התכנית. מיכל כהן, אמא פעילה בנתי"ב: "אנחנו כאמהות פעילות יוצרות במשך השנה צוותי חשיבה ופיתוח לתכנית. השנה שמנו כמטרה להרחיב את השותפות של ההורים ובתי הספר, בכל מרכז פעילות הוקמו וועדי הורים שמסייעים ומתנדבים בפעילויות השונות, אני מאמינה שיש ערך מוסף גדול מאוד בכך שהילד רואה את ההורה שלו מתנדב ועושה למען הקהילה והחברה."

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

8 ביוני 2015