טקס הוקרה למתנדבים מצטיינים

טקס הוקרה למתנדבים מצטיינים

חמישה פרויקטים מקסימים בקהילה

תלמידות תפרו בובות לילדות ממועדונית בעיר

השבוע התקיים טקס הוקרה למתנדבים מצטיינים בעיר שחשף פרויקטים מקסימים בקהילה *

הוענקו גם תעודות הוקרה קבוצתיות עם ייצוג מרשים של תלמידי החינוך המיוחד * ראש העירייה, דב צור, אמר:

"אתם התשובה לציניות, ולאלו שמדברים על נוער אדיש שמתעסק רק בעצמו ובמסך שלו"

ראשון לציון- עיר מתנדבת. כבכל שנה, התקיים השבוע טקס הוקרה עירוני למתנדבים מצטיינים במרכז הנוער הנחלה בעיר. מבין אלפי המתנדבים בעיר, נבחרו 50 בני נוער הפעילים ב-35 מקומות התנדבות, ביניהם: תנועות נוער, בתי אבות, תכנית נתיב, מד"א, ראשון אוהבת חיות, ניצני ראשון, מרכז המחוננים רון ורדי, מכבי אש, משמר אזרחי, ספריות, מכבי אש ועוד.

יחד עם אותם בני נוער, חולקו תעודות הוקרה קבוצתיות לחמישה פרויקטים מקסימים: בחטיבת הביניים מעלות השתתפו כעשרים תלמידות בתוכנית נוע"ם לעיצוב אופנה של מרכז הנוער נחשונים. התלמידות שלמדו את רזי התפירה ביד ובמכונה, יישמו את הידע שרכשו לפרויקט התנדבותי ראשון מסוגו. הן נפגשו עם ילדות בגילאי 4 עד 6 במועדונית בעיר, כאשר כל נערה ישבה עם ילדה ויחד הן ציירו את בובת החלומות שלה. במהלך השנה, עמלו התלמידות על תפירת הבובות מבגדים ישנים ושאריות בדים ובשבוע הקרוב הן יעניקו לילדות את הבובות.

תעודת הוקרה קבוצתית נוספת ניתנה לפעילות משולבת במהלך השנה של שתי תנועות נוער- קבוצת אקי"ם ותנועת נוער מכבי צעיר. הפעילות המשותפת כללה אירועים בקהילה, הדרכות משותפות ועוד.

במקיף ט' נאות אשלים, ביקשו תלמידי כיתה י"ב להתמודד עם אובדן של אחת התלמידות בכיתה באמצעות הנצחתה. התלמידים החליטו לאמץ כיתה לחינוך מיוחד בבית הספר היסודי יפה נוף. אחת לחודש וחצי הגיעו הבוגרים לאירועים משותפים סביב חגים וסביב פעילות "האחר הוא אני".

במקיף ה' אמירים, השלימו שבעה בוגרי י"ב, מכיתת החינוך המיוחד, שלוש שנים של התנדבות שהקנו להם את תעודת הבגרות החברתית מטעם משרד החינוך. שאר חבריהם לכיתה, התנדבו באופן קבוע בארגון פתחון לב.

ותעודה נוספת הוענקה למקיף א'- גימנסיה ריאלית שם מפגינים סולידריות יוצאת דופן, כאשר מזה שלוש שנים פועל מרכז למידה שבו התלמידים הבוגרים חונכים את הצעירים. רוח ההתנדבות כנראה פשטה בשאר מסדרונות בית הספר כי גם המורים החליטו להתנדב פעמיים בשבוע במרכז הלמידה ומעניקים גיבוי ופיקוח.

"אתם התשובה לציניות, ולאלו שמדברים על נוער אדיש שמתעסק רק בעצמו ובמסך שלו" אמר ראש העירייה, דב צור, שהגיע עם המשנה לראש העירייה, דורון אוזן, להעניק לתלמידים המתנדבים את התעודות "אתם מראים שיש אנשים שאכפת להם מהקהילה בה הם חיים, שקמים ועושים מעשה ונותנים מעצמם למען אחרים. אני מאמין שהתפקיד שלנו כמערכת הוא לחשוף את הדור הצעיר שלנו – דור העתיד של העיר הזו ושל המדינה הזו – ליופי שבהתנדבות, לסיפוק ולקלות שבה אדם אחד יכול להשפיע לטובה על חייו של אדם אחר." ראש העירייה סיים את דבריו בבקשה "העבירו את הבשורה שבנתינה לסביבתכם. היו סוכנים שלנו ורתמו אחרים להצטרף למעגל ההתנדבות והעשייה החברתית."

המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק הצעירים, דורון אוזן, הוסיף "אתם המתנדבים, מראים שיש אנשים שאכפת להם מהקהילה בה הם חיים, שקמים ועושים מעשה ונותנים מעצמם למען אחרים. אגף הנוער והצעירים שם לו למטרה את נושא ההתנדבות ומעורבות קהילתית. העיר ראשון לציון זקוקה לכם ולשכמותיכם".

נזכיר עוד שהטקס נפתח בשירה משותפת של קשישים מבית האבות הבולגרי יחד עם חניכות מד"צים. מה שהיווה אירוע השיא לפעילות מתמשכת של שתי הקבוצות שכוללת גם עבודות גינון טיפולי.

 

צילום: עידן גרוס

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

30 ביוני 2014