אושר: העתקת תחנת משנה חברת החשמל מצריפין

לחיצות ידיים עם ראש העיר
  בשורה סביבתית לתושבי מזרח העיר מינהל מקרקעי ישראל אישר  העתקת תחנת משנה חברת החשמל מצריפין

 המשמעות היא שבתוך מספר חודשים בודדים תחל הטמנת קווי המתח ביגאל אלון *

מדובר בפריצת דרך משמעותית לתהליך שהעירייה מקדמת מזה שנים * ראש העירייה, דב צור: "רגע בלתי רגיל של סיפוק"

בשורה סביבתית לתושבי מזרח העיר. מינהל מקרקעי ישראל קיבל את בקשת עיריית ראשון לציון להעתקת תחנת המשנה של חברת החשמל ממיקומו ממחנה צריפין לשדרות הרצוג, סמוך לבריכות המים. משמעות הדבר שלאחר העתקת המבנה יחל תהליך הטמנת קווי המתח ביגאל אלון. מדובר בפריצת דרך משמעותית במיוחד שכן עיריית ראשון לציון מקדמת מזה שנים את התהליך מול משרד הביטחון, מינהל מקרקעי ישראל וחברת החשמל. יש לציין כי עיריית ראשון לציון התחייבה להקצות לצורך העניין כ-11 מיליון שקלים לפירוק 14 עמודי מתח עליון ובמקומם חפירת תוואי חלופי - שלושה ק"מ של קו תת קרקעי בכביש במסלול המערבי של דרך יגאל אלון.

כזכור, לאחר משא ומתן מפרך של 12 שנים, חתמה העירייה לפני כשנתיים על הסכם להטמנת קו המתח העליון ברחוב יגאל אלון ומיכאל לוין. במסגרת ההסכם, קו המתח התת-קרקעי יחובר לתחנה החדשה. לדברי נציגי חברת חשמל, התחנה החדשה תשפר את אספקת החשמל לכל האזור.  ראש העירייה, דב צור, אמר: "בתפקיד הזה יש רגעים בלתי רגילים של סיפוק - בייחוד בנושא שעובדים עליו כל כך הרבה זמן – וזהו ללא ספק אחד מהם. אנו שמחים לבשר שחברת החשמל קיבלה את היתר הבנייה וכפועל יוצא את הטמנת קווי המתח שיביא לשיפור איכות סביבתם של תושבי מזרח העיר".

בעירייה מסבירים כי היה מדובר בתהליך ארוך ומורכב שכלל הכנת תב"ע לתחנת משנה חדשה. כמו כן לצורך ההטמנה נדרשו הסכמים נוספים עם משרד הביטחון לשחרר חלק נוסף ממחנה צריפין. בהמשך בוצע תכנון מפורט של תוואי ההטמנה בתיאום כל הגורמים, הליכי מכרזים של חברת החשמל ועוד.

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

18 במאי 2014