שלוש שנים לנוערנט

שלוש שנים לנוערנט

אגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון פותח שנת פעילות. במרכז ההפנינג שהתקיים השבוע ציינו שלוש שנים לפתיחתו של ה"נוערנט" * השנה יתקיימו קורסים והדרכות מגוונות כמו קורס ניהול פיננסי, קורס צילום, פעילות למען בעלי חיים, קורס מניעת עימות ללא אלימות ועוד * נציין כי בחמש השנים האחרונות זינק מספר בני הנוער הפעילים באגף בלמעלה מ- 170%, וכיום פעילים למעלה מ-9000 בני נוער בתוכניות האגף

מאות צעירים ובני נוער השתתפו בתחילת השבוע בהפנינג פתיחת שנת הפעילות של מרכז הנוער של אגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון וציינו שלוש שנים לפתיחתו של ה"נוערנט". ההפנינג כלל פעילויות רבות ומגוונות כמו: מסכי מולטימדיה, כדורסל אלקטרוני , סנוקר, חדר מחשבים, עמדת כדורגל מונדיאל , DJ קריוקי וקיר גרפיטי דיגיטלי לעיצוב דף הפייסבוק האישי. כמובן שהצעירים נהנו גם מפיצות מהטאבון בשקל אחד וקפה מבית הקפה של הנוער.
אגף הנוער והצעירים יפעיל השנה קורסים והדרכות מגוונות כמו קורס ניהול פיננסי לפיתוח חשיבה עצמאית בתחום הכלכלי, קבוצת מוזיקת רחוב, קבוצת היפ הופ ,קורס צילום, קבוצת מאמני כדורגל, קבוצת כתיבה יוצרת –" מעבר למילים" פרויקט הכתיבה של שיכון המזרח, פעילות למען בעלי חיים, קורס מניעת עימות ללא אלימות – קורס קרב מגע שמעניק כלים להתמודדות עם עימותים בדגש על מניעת אלימות וקיום תקשורת לא אלימה והידברות בשיתוף הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול, קבוצות מוזיקה ממוחשבת, קבוצת אומנות, קבוצת תקשורת ומדיה חברתית, קורס הפקת אירועים, קורס עזרה ראשונה וקבוצת מד"צים שבמסגרתה החניכים ייפגשו אחת לשבוע במרכז הנוער השכונתי ויעסקו במגוון תחומים שקשורים להכשרת המד"צ בתחום הספורט.
נציין כי ה"נוערנט" ממשיך ומחזק את הרצף החינוכי ואת הקשר עם בתי הספר השש שנתיים מקיף ו'. כמו כן, גם השנה ממשיכים את הפרויקטים "נוער מתנדב" לתלמידי כיתות ח' ומחויבות אישית לתלמידי כיתות י'. מספר בני הנוער שמגיעים למרכז בשבוע מגיע לכ-500 שמתוכם 220 בני נוער רשומים לקורסים. כזכור, בחמש השנים האחרונות זינק מספר בני הנוער הפעילים באגף בלמעלה  170%, מ-5300 בני נוער בשנת 2009 ל-9328 בני נוער כיום.
בנוסף אגף הנוער והצעירים מקדם בנייה של מבנים נוספים עבור הצופים בחלום ראשון, בני עקיבא מערב , בני עקיבא שיכון המזרח, בנות בתיה רמב"ם ומרכזי נוער בנאות שקמה, כרמים, אשלים, נווה חוף ותוספת למבנה קיים של "צופים איתן". במקביל למבנים החדשים, קידם האגף פרויקטים ומסגרות חברתיות אשר בתוכם פעילויות חדשות כמו תנועת נוער פלוס, תנועת נוער נתיב, פרלמנט הנוער, פעילות בתחום קשרי חוץ, מודל האו"ם, פרויקט "זינוק בעלייה" לחיילים מהעדה האתיופית ופעילות למען הסביבה ועוד. כמו כן, בשנת 2009 הוקם אתר "צעיר ראשון"  אליו מצטרפים עוד ועוד אנשים, וכיום הוא מונה למעלה מ-17 אלף חברים.


כתב: יניב אוחנה , סגן דוברת העירייה  7.10.2013