למעלה מ-90% מהתושבים חשים ביטחון באזור מגוריהם

 סקר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בראשל"צ: למעלה מ-90% מהתושבים חשים ביטחון באזור מגוריהם

שנה אחר שנה * ראשון לציון ניצבת בצמרת הערים הגדולות בהן תחושת הביטחון האישי היא הגבוהה ביותר * בעירייה מייחסים את הנתונים לשיתוף הפעולה ההדוק בין משטרת ישראל לחברה לביטחון * פריסת המצלמות * הפעלת מערך מתנדבים גדול ועוד

90.9 אחוז מתושבי העיר חשים תחושת בטחון אישי באזור מגוריהם. הנתון הגבוה ביותר מבין 8 הערים הגדולות בישראל. נתון זה מצטרף לסקרים שנערכים מדי שנה ומציבים את ראשון לציון בצמרת הערים בהן תחושת הביטחון האישי היא הגבוהה ביותר.

לפני כחמש שנים החלה עיריית ראשון לציון והחברה לבטחון בפרויקט "מבט ראשוני" שמטרתו לרשת את הצירים המרכזיים והשטחים הציבוריים בעיר בלמעלה מאלף מצלמות. מאז ועד היום, נפרסו מאות מצלמות, כוח האדם וכמות הניידות בחברה לבטחון וסדר ציבורי גדלו והשיתוף פעולה עם משטרת ראשון לציון הדוק מתמיד. העיניים הצופות והנוכחות ברחובות ובשכונות כנראה עומדים מאחורי הנתונים שחוזרים מדי שנה.

בנתון ממוקד יותר הבוחן את אחוז בני העשרים ומעלה המרגישים בטוח ללכת לבד באזור המגורים בשעות החשכה, ראשון לציון ראשונה מבין שמונה הערים הגדולות עם 79.5%.

סקר ביטחון אישי 2015 הוא סקר שוטף שמבוצע על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בהזמנת המשרד לביטחון הפנים. מטרתו העיקרית להפיק אומדן לתחושת הביטחון האישי של הציבור. אוכלוסיית הסקר היא האוכלוסייה הקבועה של מדינת ישראל, בני 20 ומעלה במשקי בית. ממצאי הסקר משמשים לתכנון ולקביעת מדיניות מבוססת נתונים במשרד לביטחון הפנים. סקר זה מחזק את הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2015, המציב את ראשון לציון במקום השני מבין שמונה הערים הגדולות בנושא בטחון.

יש לציין כי בעיר פועלת תוכנית עיר ללא אלימות שמגיעה לכל חלקי העיר, כמו כן הפעלת מערך המתנדבים הגדול בישראל המונה מאות הורים ופעילויות והסברה במוסדות החינוך.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי איכות חיים נמדדת בין היתר גם בהקשר הבטחון האישי של התושב. "אנחנו משקיעים רבות בנושא ואני מעודד שזה בא לידי ביטוי בתחושות התושבים".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הביטחון, רז קינסטליך: "כמחזיק תיק הביטחון אני שמח לראות כי ראשון לציון שוב ניצבת בראש בכל הנוגע לתחושת הביטחון האישי של תושביה. החברה לביטחון ולסדר ציבורי חולשת על תחומי פעילות רבים ומגוונים הנוגעים לביטחון האישי של כל אחד ואחת מאתנו, החל מביטחון שותף ומניעה מתמדת של פעילות עבריינית 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, כלה באבטחת מוסדות חינוך ועד מוכנות לשעת חירום, בנוסף הושקעו משאבים חסרי תקדים בפרויקט "מבט ראשוני" הטומן בחובו הקמת מערך מצלמות, תקשורת שליטה וצפייה כל העת. עיריית ראשון לציון בהובלת ראש העירייה, דב צור, תמשיך לעשות למען איכות חיי התושב והעלאת תחושת הביטחון האישי בעיר".

צילום: חורחה נובומינסקי

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

21 בנובמבר 2016