תיכון טכנולוגי נעמת זכה בפרס חינוך מחוזי

זכייה בתחרות תכן דיגיטלי, הישגים ברשתות תקשורת ובספורט וירידה קבועה ומשמעותית באחוזי הנשירה * בית הספר שחרט על דגלו לאפשר לתלמידים לממש את הפוטנציאל האישי ולקדם את הישגיהם הלימודיים, חינוכיים וחברתיים, זכה בפרס היוקרתי * ראש העירייה דב צור: "עשייתכם ממלאת אותנו נחת וגאווה"

תיכון טכנולוגי נעמ"ת הציג עד לפני כעשור אחוזי נשירה של כמעט 50 אחוז. מאז ועד היום עבר בית הספר מהפך דרמטי. המגמות הטכנולוגיות הובילו להישגים משמעותיים , הבוגרים השתלבו בתפקידים נחשקים בצבא ובהייטק, יותר תלמידים מסיימים עם זכאות לבגרות, תעודה טכנולוגית של משרד החינוך ותעודת קבלה להמשך לימודים טכנאים- הנדסאים. אבל אולי אחד הסממנים הבולטים ביותר לשינוי הדרמטי שעבר בית הספר הוא צמצום אחוזי הנשירה ל-2 אחוזים בלבד. כל אלו לא נעלמו מצוות השיפוט של מחוז מרכז במשרד החינוך שבישר לבית הספר על זכייתו בפרס היוקרתי- פרס חינוך מחוזי. "יש כאן עבודה אדירה" מספרת מנהלת בית הספר אראלה גליקמן שאול "היו הרבה בתי ספר ראויים שהתמודדו ונאמר לי שוועדת השיפוט התרגשה מאוד מהעבודה החינוכית שנעשתה בבית הספר".

תיכון טכנולוגי נעמ"ת מורכב מתיכון ומכללה, החזון שלו הוא לאפשר לתלמידים לממש את הפוטנציאל האישי ולקדם את הישגיהם הלימודיים, חינוכיים וחברתיים. התלמידים משתלבים במגמות הטכנולוגיות- הנדסת מכונות, תקשוב וסייבר ויכולים להמשיך ללימודי י"ג וי"ד ולסיים עם תעודת הנדסאי בתקשוב סייבר ובהנדסת מכונות רובוטיקה. התעודה הנכספת הזו מאפשרת להם להשתלב בתפקידים טכנולוגיים בצבא, להישאר בקבע או להשתחרר ולהשתלב בחברות הייטק. בוגרים של בית הספר נמצאים בחברות הייטק גדולות כמו אינטל, בינת ועוד. מה שייחודי זה שאנחנו לוקחים תלמידים שלא באו לידי ביטוי בחטיבות הביניים ועושים איתם את המהפך בחטיבה העליונה" מוסיפה גליקמן שאול "אנחנו גם מונעים נשירה ממערכת העירונית וגם מעניקים להם נקודת פתיחה מצוינת לחיים".

בית הספר מציג גם מספר הישגים מרשימים, רק השנה זכה תלמיד התיכון הטכנולוגי במקום השני בתחרות התכן הדיגיטלי הארצית הראשונה בישראל. חודש לפני, התמודדו שלושה תלמידים מבית הספר באליפות IT ורשתות תקשורת של משרד החינוך ודורגו במקום הרביעי מבין 20 בתי ספר שהעפילו לתחרות. גם בספורט נרשמים הישגים, השנה זכתה נבחרת הטניס שולחן של בית הספר במקום השני  בגמר המחוז באליפות התיכונים. ראש העירייה, דב צור, בירך את הנהלת בית הספר וצוות ההוראה ואמר: "עשייתכם ממלאת אותנו נחת וגאווה. הורים ותלמידי העיר רואים בבית הספר כתובת להצלחה. לכל אחד מכם יש חלק משמעותי בזכייה בפרס".

תמונות מביקור ועדת השיפוט בבית הספר , באדיבות בית הספר.

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

28 בנובמבר 2016