עשור לתיאטרון הקהילתי "קצת אחרת"

 

חברי קבוצת תיאטרון קהילתי הן מטופלות המינהל לשילוב חברתי הלומדות במהלך השנה טכניקות תיאטרון ובסופו של דבר מעלות הצגה המבוססת על סיפורי חייהן * השנה עוסקת ההצגה "עד עצם היום הזה" במפגש בין אגדות ילדים למציאות הזוגית

כמעט כל אגדות הילדים מסתיימות במשפט "והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה". אבל מה קורה כשהאגדות שאימהות מספרות לילדיהם לא מתאימות למציאות שלנו? קבוצת תיאטרון הנשים "קצת אחרת" שמציינת עשור לפעילותה, העלתה השבוע את ההצגה "עד עצם היום הזה", חברות הקבוצה מנערות את האבק מעל הסיפורים המוכרים ושואלות שאלות על זוגיות אמיתית ועל היכולת של כל אחת מאיתנו לכתוב את הסיפור שלה ולא ולהיכנע לפנטזיות מוכתבות מראש. קבוצת התיאטרון הקהילתי הוקמה בשנת 2005 על ידי מחלקת קהילה במנהל לשילוב חברתי. ליוזמה הברוכה חברו גם הרשות העירונית למלחמה בסמים והחברה העירונית והחברה העירונית.
הקבוצה נפגשת אחת לשבוע, יחד המשתתפות מתנסות, לומדות ומכירות את עולם התיאטרון. השחקניות מביאות לקבוצה את עולמן האישי ובסוף התהליך נרקמת הצגה מתוך חוויות וסיפורים שהועלו במפגשים.
במהלך השנים השתתפו בקבוצה עשרות נשים מרחבי העיר והקבוצה זכתה לתהודה ציבורית ברחבי העיר ומחוצה לה. את הקבוצה מנחים ומביימים לאורך השנים הבמאים רועי טל ונטע נדב.
"עד עצם היום הזה" היא הצגתה השישית של קבוצת התיאטרון הקהילתי.
מ"מ וסגן ראש העירייה, מוטי עג'מי: "פעילות התיאטרון מממשת את חזונה של עיריית ראשון לציון בתחום החברתי - הענקת שירות וטיפול לאוכלוסיות שונות על ידיי העצמה, מתן הזדמנות לעשייה ומימוש הפוטנציאל היצירתי הטמון בכל אחד ואחת מאתנו. אנו גאים ושמחים על בחירתן של נשות הקבוצה לבחור נושאים חברתיים חשובים, לטפל בהם ולהעלותן לדיון ציבורי".
מנהלת מחלקת קהילה במינהל לשילוב חברתי, מלי בן משה, הוסיפה: "בתיאטרון משתתפות נשים, מטופלות הרווחה, אשר החליטו להקדיש יום בשבוע ליצירה ולתיאטרון. השחקניות מביאות לקבוצה את עולמן האישי ובסוף התהליך נרקמת הצגה מתוך חוויות וסיפורים שהועלו במפגשים, ובכך נותנות ביטוי ובימה לתופעות חברתיות שונות בקהילה." 


מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן, סיכם: "בכל הצגה אנו עדים להתפתחות הקבוצה ולתכנים המורכבים והרגישים עימם מתמודדות המשתתפות".

 

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

4 באוגוסט 2015