העירייה תקים טיפת חלב ובית רופאים בנחלת יהודה

הדמיית טיפת החלב החדשה

המבנה ישתרע על שטח של 650 מ"ר, הקומה הראשונה מיועדת לטיפת חלב והשנייה לבית רופאים-  מדובר בחלק מהפעילות היזמית של החברה הכלכלית * בשנים הקרובות צפויות להיבנות בשכונה למעלה מ-6000 יחידות דיור

 בשורה לתושבי שכונת נחלת יהודה והסביבה. עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה הכלכלית, תקים טיפת חלב לשירות התושבים. מדובר במבנה בן שתי קומות שיוקם ברחוב העינב שיוקם בעלות של כ-4.5 מיליון שקלים. המבנה ישתרע על שטח של כ-650 מ"ר, כמחציתו בקומה הראשונה עבור טיפת חלק והקומה השנייה מיועדת לבית רופאים. בשלב זה נמצא הפרויקט בהליכים של תכנון. העבודות בשטח צפויות להתחיל בעוד כחצי שנה, כאשר הצפי לפתיחת המקום עומד על סוף שנת 2016.

זו תהיה תחנת טיפת החלב הראשונה בשכונה המתפתחת שבשנים הקרובות צפויות להיבנות בה למעלה מ-6000 יחידות דיור. כיום פועלות בעיר 13 תחנות טיפת חלב, הנגישות לתושבי העיר בהתאם למקומות מגוריהם. התחנות מופעלות במשותף על ידי העירייה ומשרד הבריאות כאשר העירייה היא בעלת המבנים ומתחזקת אותם באופן שוטף, ואילו משרד הבריאות מעניק שירותי רפואה מונעת לאוכלוסיית התינוקות (1-0 שנים) ואוכלוסיית הפעוטות (5-2 שנים). כמו כן מתקיים במסגרתן מעקב אחר נשים בהריון.

לאחרונה החל תהליך של מחשוב התחנות בשיתוף פעולה של העירייה ומשרד הבריאות. במסגרת מדיניות משרד הבריאות תהפוכנה תחנות טיפת חלב ל"מרכזים מקדמי בריאות" אשר במסגרתם יורחבו שירותי הבריאות לטובת הקהילה, ותורחבנה אוכלוסיות היעד

ניצן פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית האמונה על הקמת המבנה, מציין: "שכונת נחלת יהודה נמצאת בתנופה אדירה וצפויה לקלוט עוד עשרות אלפי תושבים בשנים הקרובות, ביניהם זוגות צעירים. המבנה החדש ורחב הידיים יהיה נגיש ויעניק שירותי בריאות מלאים לאם ולילד. בד בבד, ובמסגרת הפעילות היזמית של החברה הכלכלית, אנו נשלב במבנה שירותי בריאות נוספים של רופאים ומרפאות".

 הדמיות- אדריכל אודי קרמסקי

 כתב יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

28 ביוני 2015