השירות הווטרינרי יוזם - קרן לטיפול בחתולים חסרי בית

השירות הווטרינרי העירוני בראשון לציון יוזם: קרן לטיפול בחתולי רחוב חסרי בית

השירות הווטרינרי העירוני בעיריית ראשון לציון יוזם הקמת קרן ייחודית שתתרום בטיפול חתולי רחוב חולים ופצועים בעיר *

השירות מזמין תושבים וגופים בעלי ידע וניסיון בתחום להעביר הצעות למתן טיפול ווטרינרי בחתולים *

בתוך כך, בשבוע האחרון התרחש אירוע חמור של אדם שתקף פקח של השירות הווטריני

השירות הווטרינרי העירוני בעיריית ראשון לציון מוביל יוזמה ייחודית להקמת קרן לטיפול בחתולי רחוב חסרי בית, חולים ופצועים אשר נאספו בתחום השפוט של העיר. בשירות מחפשים יוזמות נוספות על מנת להקל על סבלם של חתולים, ובמקביל למנוע מפגעי תברואה. במסגרת יוזמה זו, מזמין השירות הווטרינרי את הציבור בכלל, וגופים המתמחים בתחום בפרט, למסור מידע והצעות, למתן טיפול וטרינרי לחתולים חסרי בית חולים/פצועים.

הטיפול יינתן בכל ימות השנה, כולל שבתות וחגים, 24 שעות ביממה, ויכלול אבחון ראשוני וטיפול אמבולטורי תומך למשך עד 24 שעות. התשלום יהיה גלובלי לחתול וההערכה הראשונית היא כי במסגרת זו יינתן מענה למאות מקרים של חתולים חולים בשנה.

בשירות מסבירים כי בעלי החיים יופנו לטיפול באמצעות המוקד העירוני 106, כאשר האזרחים יגיעו עם מספר הפנייה או באמצעות פקח עירוני או מחלץ מטעם עיריית ראשון לציון.

גופים שיש להם ידע וניסיון בתחום, מוזמנים להגיש לעירייה פירוט הניסיון שלהם בתחו, וכן תיאור של מספר פרויקטים רלוונטיים שהם ביצעו בנושא. העירייה שומרת על זכותה להזמין את הפונים, כולם או חלקם, לפגישות, לשם המשך התרשמות ולימוד של הנושא.

את המידע ניתן להעביר,בכתב לידי מנהל השירות הווטרינרי העירוני, ד"ר יהונתן אבן צור במשרדי השירות הווטרינרי העירוני ברחוב לח"י 3 (פינת אלטלנה) ראשון לציון, במעטפה סגורה, או בדוא"ל לכתובת yonatane@rishonlezion.muni.il.

מטרתו של ההליך הוא לקבל מידע אודות גופים שעשויים להיות רלוונטיים לאספקת השירותים.

בתוך כך, אירע בשבוע האחרון מקרה חמור של תקיפת עובד ציבור. פקח מהשירות הווטרינרי טיפל במקרה עצוב של חתול חולה שסבל. רופאה של השירות בדקה אותו והחליטה כי יש לגאול אותו מייסוריו ולהמיתו. מכיוון שהחתול חלה במחלה מדבקת, היה צורך להעבירו לבית החולים הווטרינרי בית דגן. במהלך הנסיעה של הפקח למקום, הוא הוזעק לטפל במקרה של כלב משוטט שהציק לתושבים. הפקח הגיע למקום, טיפל במקרה וכשחזר, ראה אדם שפתח את הדלת האחורית של רכב השירות והוציא ממנו את הפגר של החתול תוך כדי שהוא צועק ומטיח בפקח השירות הווטרינרי האשמות על כך שהוא זה שחנך את החתול למוות. אך כאן לא הסתיימה הדרמה, האיש הגדיל לעשות ותקף את הפקח, מכה אותו ושורט אותו ולאחר מכן ברח עם הפגר. הפקח דיווח למוקד ומיד הוקצה לאזור ניידת החברה לביטחון. בשירות הווטרינרי חששו שהאיש יזרוק את פגר החתול במקום כלשהו ויגרום להדבקות של חתולים נוספים במחלה.

הפקחים שהגיעו למקום תפסו את האיש שבינתיים טחב את הפגר בגומחה בחומה סמוכה, לקחו ממנו את הפגר שלאחר מכן הועבר לבית החולים בבית דגן. פקח השירות הווטרינרי ההמום הגיש נגד האיש תלונה במשטרה.

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

4 בנובמבר 2013