אושרה תכנית פינוי-בינוי בנחלת יהודה

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה תכנית פינוי-בינוי בשכונת נחלת יהודה בראשון לציון.

מדובר בתכנית פינוי-בינוי בשכונת נחלת ב' הוותיקה, של 214 יחידות דיור בבנייני רכבת. שטח התכנית עומד על כ-82 דונם, ובמסגרתה יוקמו 800 יחידות דיור חדשות בבנייה מרקמית של 6-7 קומות וארבעה בניינים בני 23 קומות. בהתאם למדיניות העירייה לדיור בר השגה, 200 מתוך יחידות הדיור יהיו דירות קטנות עד 80 מ"ר. בתכנית הושם דגש על עירוב שימושים ועל כן במסגרת התכנית יבנה מבנה  הכולל מסחר בקומת המסד בהיקף 2,000 מ"ר, ומשרדים בהיקף של 5,200 מ"ר ומגורים מעליו.

את התכנית מפתחות חברת אור לירי התחדשות עירונית וחברת נווה גד, על התכנון אמון משרד ברעלי לויצקי כסיף.

בתכנית הושם דגש על החיבור בין הפרויקט החדש לשכונה הקיימת. הבנייה המרקמית תבוצע בסמוך למרקם הבנוי בשכונה, צמוד הקרקע, על מנת למזער את הפגיעה באופי השכונה הוותיקה. הבניינים הגבוהים ימוקמו בשטח הפתוח, המשמש היום מגרש כדורגל. העירייה תקצה שטח אחר למגרש כדורגל והיזם יממן את בנייתו. התכנית כוללת הקמת גני ילדים מבני ציבור נוספים ושטחים ירוקים פתוחים.

תכנית פינוי –בינוי נחלת יהודה מצטרפת לתכנית הפינוי-בינוי הגדולה המקודמת בימים אלו על ידי העירייה ברמת אליהו, שכונה נוספת בעיר, שבה רבים מהבניינים הם בנייני רכבת, שאין להם פתרון אחר מלבד פינוי-בינוי. זאת, בנוסף לתנופת הפיתוח האדירה בחלקים החדשים של שכונת נחלת יהודה, אשר התפתחה בשנים האחרונות והפכה לאחת השכונות היוקרתיות בראשון לציון.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך על אישור התכנית ואמר כי העירייה מעודדת התחדשות עירונית, כאשר לכל אזור בעיר צריך לתת את המענה הראוי לו. בבנייני רכבת, כמו בנחלת יהודה ב', אין פתרון אחר של התחדשות עירונית כמו תמ"א 38 למשל, ולכן קידמנו את התכנית הזו. אני שמח שתושבי השיכונים הללו יוכלו לשפר את תנאי המגורים שלהם והשכונה כולה תעבור התחדשות.

הדמייה: באדיבות אור לירי התחדשות עירונית וברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

 

יניב אוחנה, דוברות העירייה

21 בנובמבר 2016