שני טונות של בשר לא בתוקף נתפסו

שני טונות של בשר לא בתוקף נתפסו באחד מאולמות האירועים בעיר

ביקורת שגרתית של השירות הווטרינרי גילתה את הבשר, שתוקפו פג לפני למעלה מחצי שנה, מאוחסן במכולה * על פי החשד, בעל העסק רכש את הבשר במחיר זול ממחיר השוק * בשירות הווטרינרי מודאגים נוכח ריבוי המקרים

יום חמישי האחרון, תברואן השירות הווטרינרי, תומר כהן, מבצע ביקורת שגרתית באחד מאולמות האירועים בעיר. על פי הנוהל, בעל המקום צריך להציג בפני השירות הווטרינרי את מפת המקום והיכן הוא מאחסן מזון. בסיור במקום, הבחין התברואן במכולה ומעליה מדחס לקירור. הוא שאל את בעל המקום לפשר המכולה וביקש שיפתח אותה לבדיקה. בעל המקום סירב לפתוח בתואנה שאין בידו את המפתח. התברואן הזעיק למקום את הפיקוח העירוני שדרשו מבעל המקום לחפש את המפתח ולפתוח את המכולה. רק לאחר שעה נאות בעל המקום לפתוח את המכולה שהכילה ארגזים על גבי ארגזים ובהם בשר שתוקפם פג לפני למעלה מחצי שנה.

בעקבות הממצאים, הזעיק תברואן את ווטרינר השירות, ד"ר תומר ניסימיאן, שהורה להשמיד את הבשר. במקביל הוזעקה היחידה מרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות שפתחה בחקירה נגד המקום בחשד שבעל העסק רכש את הבשר במחיר זול יותר ממחיר השוק והתכוון להשתמש בו באולם האירועים.

בשירות הווטרינרי בעיריית ראשון לציון מודאגים לנוכח הממצאים החריגים המתגלים בתדירות רבה יותר. השירות הווטרינרי במינהל לאיכות הסביבה, רישוי עסקים, החברה לביטחון וגופים עירוניים נוספים משלבים ידיים כדי להתמודד עם התופעה. בחצי השנה האחרונה זומנו מספר בעלי עסקים ובניהם בעלי אולמות אירועים לשימוע לקראת הוצאת צו סגירה. המסר הוא כי במקביל לכך שעיריית ראשון לציון מעוניינת לסייע לבעלי העסק לפעול בשטחה היא אינה מתכוונת להתפשר בעניינים שקשורים לבריאות תושביה.

לדברי מנהל השירות הווטרינרי העירוני, ד"ר יהונתן אבן צור, העירייה לא מסתפקת רק בביצוע אכיפה אל מול בעלי עסקים, אלא מקיימת גם מפגשי הדרכה שנתיים לגבי תברואת מזון בטוחה המוצעים בחינם בעבור כל בעלי העסק שעסקם נוגע במזון מהחי.

נזכיר כי רק לפני שלושה חודשים, לאחר דגימה של בשר טחון מאחד ממפעלי הבשר בעיר, נתגלו רמות חריגות של פי חמישה מעל התקן של חיידקים ממקור צואתי וכן ספירת חיידקים גבוהה מאוד, עד לכדי פי 27. הבשר הושמד ונגד בעל העסק הוצא צו הפסקת עבודה. במקרה אחר, בביקורת שנעשתה ברשת סופרמרקטים גדולה וידועה בעיר, נמצא כי בחנות נוהגים להפשיר בתנאים סניטריים ירודים בשר דג סלמון קפוא ולמכור אותו כבשר טרי תוך כדי הטעיית הציבור. בעקבות כך, השמיד השירות הווטרינרי עשרות קילוגרמים של הדג וכנגד בעל העסק הוצאה התראה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

6.7.2014