הלמ"ס מאשרת שוב: תושבי ראשון לציון הכי מרוצים

 בסקר שביעות רצון לשנת 2012 שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, דורגה ראשון לציון במקום הראשון ב-8 קטגוריות מתוך 11 מבין הערים הגדולות בישראל * מהנתונים עולה כי בכל שנה, מאז 2008,  אחוז השביעות רצון עולה

 עד כמה טובים לכם חיי המשפחה, המצב הכלכלי, הדירה שבה אתם גרים? על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אם אתם גרים בראשון לציון, אתם אמורים להיות אנשים מאושרים מאוד. מהסקר החברתי השנתי שפרסמה לאחרונה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ראשון לציון ממשיכה לעמוד בראש רשימת הערים הגדולות (מעל 200 אלף תושבים) שבהן התושבים הכי מרוצים מחייהם. מתוך 11 קטגוריות שנבחנו, בשמונה מהם ראשון לציון מובילה באחוז שביעות הרצון. כך למשל 93% מתושבי ראשון לציון מרוצים מדירתם. בעניין זה נזכיר כי לאחרונה פרסמה הלמ"ס כי מבין 14 הערים הגדולות בישראל המונות 100 אלף תושבים ומעלה, ניצבת ראשון לציון במקום הראשון באחוז התושבים המחזיקים דירה בבעלותה עם 73.2%, כך שכמעט לכל שלוש משפחות מתוך ארבע בעיר, יש דירה בבעלותן.

עוד נתונים מהסקר החברתי, 92.7% מתושבי העיר מרוצים מאזור מגוריהם, נתון דומה לגבי הקשר עם המשפחה. כמו כן, ראשון לציון עומדת בראש רשימת הערים גם בנושא בטחון, מצב כלכלי, פארקים, ניקיון, וקשרים עם השכנים. אגב- אחוז שביעות הרצון גבוה  גם מהממוצע הארצי.

בנוסף, בדקה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שתי קטגוריות שבוחנות כיצד התושבים רואים את עצמם בעתיד בהקשר להערכת חייהם וכן לגבי המצב הכלכלי שלהם. גם בשתי הקטגוריות הללו, תושבי ראשון לציון אופטימיים לגמרי, כאשר 82.8% מהתושבים מעריכים לחיוב את חייהם בעתיד ו-78.5% אופטימיים לגבי מצבם הכלכלי בשנים הקרובות.

במרכז מחקר ומידע בעיריית ראשון לציון השוו את הנתונים לשנים הקודמות ונראה כי בכל שנה, מאז שנת 2008, אחוז שביעות הרצון של תושבי העיר גדל בהתמדה ברוב הקטגוריות.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי ממצאי הסקר מאשרים שהעיר צועדת בכיוון הנכון משנה לשנה "העובדה שהתושבים מרוצים בשורה ארוכה של פרמטרים הקשורים לאיכות החיים שלהם, רק ממשיכה את מה שאנחנו אומרים כל הזמן בנושא הזה- שטוב לגור בראשון לציון. יחד עם זאת, אין אנו נחים על זרי דפנה ונמשיך כל העת להשתפר".  

 התמונה באדיבות עיריית ראשון לציון

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

19 בינואר 2014