"אני חושב שלכל הנכים יש מה לתרום ולתת"

 

בימים אלה מסיים לירון שזיפי את התנדבותו בשירות הווטרינרי * למרות מגבלותיו , הוא הקפיד להגיע כל יום ולתרום בתחום המיחשוב *"אני רוצה להעביר מסר לכל מי שקורא את הכתבה, גם אם אתם מוגבלים- תתרמו ותעשו מה שאתם יכולים"

השירות הווטרינרי בראשון לציון משלב בשנים האחרונות נערים ונערות מתוכנית היל"ה – תכנית המיועדת לבני נוער אשר מסיבות שונות מצויים מחוץ למסגרת החינוך הפורמלית. לאחרונה החלו בשירות לשלב גם צעירים וצעירות בעלי צרכים מיוחדים בגילאים 18-23 , עם ליקויים פיזיים, קוגניטיביים, חושיים, תקשורתיים ורגשיים אשר לא גויסו לצבא עקב מוגבלותם. אחרי ההצלחה בפיילוט בשנה שעברה, נרשמה הצלחה נוספת עם סיום שירותו של לירון שזיפי בן ה-22 הסובל מלידה משיתוק מוחין. רגע לפני שהפך לבן בית במקום, הוא מבקש להעביר מסר לכל בעלי המוגבלויות: "אני חושב שלכל הנכים יש מה לתרום ולתת. מקבלים המון בחזרה, יש סיפוק ומכירים אנשים חדשים. העובדים בשירות הווטרינרי דואגים לי, יש ממש אווירה של קבלה ונתינה. הם כמו משפחה שלי, ממש התחברתי אליהם." הוא מספר ומוסיף: "אני רוצה להעביר מסר לכל מי שקורא את הכתבה, גם אם אתם מוגבלים- תתרמו ותעשו מה שאתם יכולים"

לירון התנדב במקום במסגרת השירות הלאומי. בתשעת החודשים האחרונים היה לירון אמון על יישום מטלות אוטומציה ומיחשוב.

ד"ר תומר ניסימיאן מהשירות הווטרינרי, הוסיף: "הנכות שריתקה את לירון לכסא גלגלים לא פגעה ברצונו לתרום מיכולתו למדינה ולהתנדב שירות לאומי. קיבלנו את לירון בזרועות פתוחות ולצורך שילובו במחלקה דאגנו להתאים את המקום בכדי שיהיה נגיש לנכים ומתאים לצרכיו המיוחדים של לירון. לירון הוא חלק בלתי נפרד מהצוות של השירות הווטרינרי ואנחנו רואים בו אחד משלנו. אני חייב גם להתייחס לאמו המקסימה, מזל, שמלווה אותו במסירות וגם היא חלק בלתי נפרד מהצוות. לירון תורם את חלקו ומסייע ביישום מטלות אוטומציה ומיחשוב. תודה לך לירון.

בשירות הווטרינרי מסבירים כי התוכנית מאפשרת לבעלי צרכים מיוחדים להשתלב במערך השירות הלאומי כהכנה לעולם התעסוקה ולהשתלבות בחברה הנורמטיבית כאזרחים תורמים ופעילים. כפועל יוצא מן התוכנית נוצר שינוי כלפי עמדות הציבור אל אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

התמונה באדיבות עיריית ראשון לציון

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

8 ביוני 2014