אושר תקציב הפיתוח הגדול ביותר של ראשון לציון

בתי ספר חדשים, כבישים ומחלפים, שבילי אופניים וגם שכונה חדשה * תקציב הפיתוח העומד על כ-1.5 מיליארד שקלים לחמש השנים הקרובות יושקע בכל תחום בחיי תושבי ראשון לציון

 מועצת העיר בראשון לציון אישרה את תקציב הפיתוח הגדול ביותר שאושר בשנים האחרונות העומד על כ- 1.5 מיליארד שקלים. עיריית ראשון לציון מתכוונת להשקיע בעשרות מיזמים לפיתוח העיר. בין היתר- הקמת ארבעה בתי ספר חדשים, מחשוב כל מערכת החינוך בעיר, הקמת שביל אופניים שיאפשר רכיבה רציפה בכל חלקי העיר. עוד אישרה מועצת העיר הקמת מספר כבישים ומחלפים שיאפשרו פיתוח של אזורי תעסוקה חדשים בעיר. תקציב פיתוח שהוגש למועצת העיר כולל פרויקטים שחלקם עברו את שלבי התכנון והתקציב שאושר יאפשר את תחילת העבודות כבר בזמן הקרוב, כך למשל הקמת שלב ב' של הגימנסיה הריאלית, פרויקט בהיקף של 59 מיליון שקלים. העירייה מתכוונת לבנות בית ספר מיוחד למדעים- "חמד"ע", שיוקם בסמוך לבית הספר רון ורדי והמתחם כולו יהפוך למתחם מצוינות לבני הנוער של העיר. עוד הוחלט על הקמת בית ספר נוסף בנחלת יהודה ובית ספר שש שנתי במזרח העיר שעלותו תעמוד על 28 מיליון שקלים והוא אמור לשמש את שכונות מזרח העיר וכן את שכונות צריפין החדשות. סכום נוסף של 66 מיליון שקלים יושקעו לשיפוץ מוסדות החינוך בעיר במסגרת שיפוצי קיץ וכ-13 מיליון שקלים עבור הנגשת מוסדות ציבור. השקעה נוספת שאישרה המועצה היא הקמת המרכז העולמי לשפה העברית שיוקם בהשקעה של 58 מיליון שקלים בבית הספר חביב.

תקציב הפיתוח עוסק גם בשורה של פרויקטים תחבורתיים, כך למשל הקמת מחלף בכביש 431 שיחבר את אזור מתחם היס פלאנט ומתחם האלף וכן המשך סלילת שדרות היובל ופיתוח מערכת כבישים בצפון מזרח העיר בהיקף של 20 מיליון שקלים. בשורה גם לרוכבי האופניים, כ- 15 מיליון שקלים אושרו לסלילת שביל אופניים במזרח ומרכז העיר ובעצם תאפשר רכיבה של אופניים כמעט בכל חלקי העיר. מתחם האגמים יזכה אף הוא להשקעה מיוחדת, כך למשל תשקיע עיריית ראשון לציון כ-20 מיליון שקלים להקמת מיזמי תיירות באגם ראשון לציון השוכן בסמוך לסופרלנד והשקעה נוספת בהיקף של 11 מיליון שקלים בפארק האגמים. תשעה מיליון שקלים נוספים יושקעו בשדרוג הפארק האקולוגית ו-73 מיליון שקלים נוספים יושקעו בגנים נוספים ברחבי העיר.

פרויקט שפת רחוב שזכה לצלחה רבה והביא לשדרוג רחובות ותיקים במרכז ומזרח העיר שסבלו מהזנחה בעבר, יזכה לתוספת של 165 מיליון שקלים נוספים על 65 מיליון שקלים שכבר הושקעו בפרויקט. לא רק הרחובות יעברו שינוי, אלא גם שיפוץ חזיתות בניינים ותיקים במרכז העיר, כאשר העירייה תקצבה 17 מיליון שקלים לפרויקט זה, בנוסף ל-20 מיליון שקלים שהוקצו לשימור העיר ההיסטורית שאמורה להיות אחת מגולות הכותרת של עבודות הפיתוח במרכז העיר שאמורות להפוך את ראשון לציון למוקד משיכה תיירותי.

העירייה אישרה גם שדרוג של מגרשי ספורט ברחבי העיר בהיקף של 13 מיליון שקלים וכן הקמת מועדון ימי בהיקף של שלושה מיליון שקלים. בעיריית ראשון לציון מרוצים מהפיילוט של הטמנת פחי אשפה במתחם הרובע ועל כן בתקציב הפיתוח שאושר, הוחלט על העברת 13 מיליון שקלים לביצוע הטמנת פחים במרכזים נוספים ברחבי העיר.

נציין עוד, כי התקציב כולל גם פיתוח שכונה חדשה בדרום מזרח העיר שבה הושקעו כבר 12 מיליון שקלים וכעת אושר תקציב נוסף של 48 מיליון שקלים, השכונה אשר שוכנת על אדמות פרדס ביקל תכלול כ-1200 יחידות דיור.

ראש העירייה, דב צור, בירך על אישור התקציב ואמר כי "התקציב משקף את מדיניות העירייה להמשיך ולפתח את תחום החינוך ומקומות התעסוקה לצד קידום פרויקטים שישפרו את איכות חייהם ורווחתם של תושבי העיר. אני שמח שמועצת העיר ראתה עין בעין את הפרויקטים הדרושים לקידום שאני משוכנע שיובילו את העיר קדימה".

בתמונות- צמרת עיריית ראשון לציון על גג הגימנסיה הריאלית במהלך סיור מעקב אחר קצב התקדמות העבודות.

התמונה באדיבות עיריית ראשון לציון

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

3 בפברואר 2014