וונציה זה כאן

 

היוזמה לפיתוח אגם הסופרלנד קורמת עור וגידים * עיריית ראשון לציון הוציאה מכרז ראשון להקמת מנהרת רחיפה * שני מכרזים נוספים לבריכת גלים ולהפעלת גונדולות יצאו בקרוב * סביב אגם הסופרלנד הכולל היום את מתחם היס פלאנט, מסעדות ואטרקציות שונות, יתווספו בעתיד מרכז כנסים, מתחם אאוטלט, טיילת דק מרחפת מעל גדת האגם, נקודות תצפית, גשר חבלים ועוד

עיריית ראשון לציון פרסמה השבוע מכרז ייחודי מאוד להקמת מנהרות רוח לרחיפה. מדובר באטרקציה יחידה מסוגה בישראל שבה כל אדם, מגיל שלוש ומעלה, יכול להרגיש תחושות רחיפה כמו צניחה חופשית או רחיפה בחלל. בעבר פעל באילת מתקן קטן שמבוסס על אותו רעיון. המתקן אותה מבקשת העירייה להקים בסופרלנד יהיה בגודל של 600 מ"ר קונטור ובגובה של 23 מטרים.

מתקנים דומים קיימים בכמה מדינות באירופה ובארצות הברית.

העירייה צפויה להוציא בקרוב שני מכרזים נוספים, האחד עבור בריכת גלים עבור גלשני הרוח. מדובר במתקן שיהיה יחיד מסוגו בארץ, ולמעשה רק בספרד קיימת בריכה דומה.

מפעילי הבריכה יוכלו לקבוע את גובה הגלים ללא קשר למזג האוויר, גובה הים או עוצמת הרוחות. מכרז נוסף, שגם הוא יופעל בבלעדיות בישראל, יהיה הפעלת גונדולות באגם, בדומה לגונדולות בוונציה. נזכיר כי כבר כיום פועל במקום מתחם הקולנוע "יס פלאנט", מסעדות ואטרקציות שונות, ובסמוך פועל הסופרלנד. בעירייה מוסרים כי בהמשך צפויים להיבנות במתחם מרכז כנסים וכן מתחם אאוטלט.

כל אלה מצטרפים לפיתוח אגם הסופרלנד שהינו אגם ניקוז מי הגשמים של העיר. לפני כשלושה חודשים פרסמה החברה הממשלתית לתיירות בשיתוף עיריית ראשון לציון, מכרז  לפיתוח טיילת סביב האגם במתחם "יס פלאנט" .

הטיילת תבנה בשני מפלסים אשר אחד ישמש כמשטח הליכה מעל גדת האגם, וטיילת נוספת אשר תהיה טיילת דק מרחפת בשולי ובתוך האגם. בטיילת הדק המרחפת תוכננו שתי נקודות תצפית, שהייה והתכנסות.

כבר היום משקיעה עיריית ראשון לציון כשני מיליון שקלים בביצוע עבודות להנגשת אגמון הנקיק בעיר למטיילים. העירייה תקים שבילים היקפיים למטיילים גם מצידו הצפוני של האגמון וגם מצידו הדרומי, פינות ישיבה, מנוחה והתכנסות בשטח סביב האגם, גשר חבלים שיחצה את האגמון ועוד. מנהל אגף פיתוח נופי, אורי זיגרון, מסביר כי מטרת העבודות היא ליצור במקום תנאים נוחים למטיילים הפוקדים את שכיית החמדה הנהדרת בלב העיר והכל מבלי לגרום נזק לנוף הטבעי-במהלך העבודות ואחריהן.

כתב: י ניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

21 באוקטובר 2013