ורד סולומון ממן- אדריכלית עיר

 

       ורד תחליף את אבנר אקרמן שמונה למהנדס העיר נתניה * "אני מאמינה גדולה בתהליכי תכנון לטווח רחוק, ויודעת שמה שמנביטים היום טוב ייצמח וישגשג בעתיד"

 

       חילופי גברי במינהל ההנדסה בעיריית ראשון לציון. בתום קדנציה של שנתיים, מסיים אדריכל 
       העיר, אבנר אקרמן, את תפקידו וימונה למהנדס העיר נתניה. מנהלת אגף בניה ציבורית,
       האדריכלית ומתכננת ערים, ורד סולומון ממן, תחליף אותו בתפקיד.

       בשנתיים האחרונות היה אמון אקרמן על קידום התכנון העירוני בעיר וריכוז טיפול וניהול כל 
       מטלות אגף התכנון, תחת מהנדס העיר. בעבר שימש בתפקיד מהנדס המועצה המקומית גני
       תקווה
.

בתום הליך מכרז נבחרה סולומון לתפקיד היוקרתי. כאמור, סולומון היא אדריכלית ומתכננת ערים בהכשרתה, סיימה את לימודי האדריכלות בטכניון בהצטיינות בשנת 1998 ולימודי תואר שני בתכנון ערים גם בטכניון בשנת 2005.

עבודת המחקר שלה במסגרת לימודי התואר שני בטכניון בהנחיית פרופסור רחל אלתרמן מהטכניון, עסקה בשימור אתרים היסטוריים על פי חוק התכנון והבניה, תוך מחקר השוואתי בינלאומי. עבודתה זכתה  בפרס של קרן מפעל הפיס על שם פנחס ספיר.

לסולומון קורות חיים מרשימים, היא שימשה במשך ארבע שנים כמהנדסת העיר בית שאן, ולאחר מכן, למשך שלוש שנים כמנהלת מחלקת תכנון ערים ובניה ציבורית בעיריית רעננה. כאמור, בשלוש השנים האחרונות היא מנהלת את האגף בניה ציבורית במינהל ההנדסה. בין הפרויקטים הבולטים שקידמה בעיר, ניתן למנות את הקמת בית ספר רמז החדש ובית ספר ויתקין החדש, הקמתם של 20 כיתות גן במסגרת תכנית טרכטנברג, הקמת ארבעה בתי כנסת ושמונה מועדוני נוער, תכנון והקמת מרכז סטארט-אפ באזור התעשייה, הקמת שלושה מעונות יום חדשים וארבעה אולמות ספורט.

"אני מעריכה מאוד את האמון שניתן בי" אומרת סולומון "אני מאמינה גדולה בתהליכי תכנון לטווח רחוק, ויודעת שמה שמנביטים היום טוב יצמח וישגשג בעתיד , זה נכון לכל תחום ובפרט בתחומי הבנוי והפיתוח העירוניים. הכוחות המקומיים הם הכוחות החזקים ביותר וצריך רק לנתב ולייצר את הקרקע הפורייה לפיתוח נכון, מאוזן וחברתי. כאדריכלית העיר אהיה יד ימינו של מהנדס העיר ושותפה בייזום ויישום של מדיניות תכנונית מודרנית, עדכנית ויצירתית שתצעיד את העיר לעשור השנים הקרוב ואף יותר מכך".

 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

13 בינואר 2014