מפגש הווספות העתיקות

 ביום שישי הקרוב יתאספו רוכבי ווספות מכל הארץ למפגש השנתי ה"ווספהמאניה" * 60 ווספות, משנתון 52' ועד היום, יחשפו באירוע שיתקיים בגן העיר * "זה סוג של שריטה שצריך להשקיע בה" מספר יו"ר מועדון הווספות הישראלי * בעיריית ראשון לציון מקווים שהמפגש יהפוך למסורת בעיר

אם אתם חובבי כלים דו גלגלים עם דגש על ווספות, בוודאי תשמחו לדעת שביום שישי הקרוב (29.11.13) בין השעות 13:30 ל-16:30, יתקיים בגן העיר מפגש ווספות ייחודי. בדרך כלל מתקיים המפגש בתל אביב, אלא שהפעם הציע אחד מחברי "מועדון הווספות הישראלי", גבי יריב שמחזיק ברשותו ווספה ראלי שנתון 72 ובמקרה הוא תושב ראשון לציון, לקיים את המפגש בעיר, והחברים נענו והווספות יתניידו לעיר היין. מדובר במפגש שנתי שיתקיים בשיתוף עיריית ראשון לציון. מדובר בחבר'ה חובבי הכלים, שבמשך שנים, אוספים חלקי ווספות מכל העולם, מתקנים ומשפצים ווספות וכאמור מציגים אותם לכלל הציבור באירוע שנתי. המארגנים צופים כי למפגש יגיעו כ-60 ווספות מכל הארץ משנתונים שונים, החל מהשנתון העתיק 1952 ועד לחדישים ביותר. בנוסף יוצגו מספר ווספות עתיקות, שכיום הן גרוטאות אך צפויות לעבור שיפוץ מקיף שיחזיר אותם לכביש. וכן שתי ווספות משנתונים 64' ו-72' שעברו לאחרונה שיפוץ והם נוסעים.

יו"ר המועדון, אורן רזניק, שמחזיק ברשותו אוסף עתיק ומרשים של כלים כמו ראלי שנתון 69', PX שנתון 68' ושתי ריקשות- מודל '78 ו-72', מספר: "זה סוג של שריטה שצריך להשקיע בה, אומנם זה לא כמו רכב, התחזוקה הרבה יותר פשוטה וקלה וזה ביטוח אספנות, אבל עדיין זה תחביב לכל דבר. מה שמושך אותנו לכלים האלו זה הצורה הקלאסית, הגלגלים הקטנים והעיצוב איטלקי".

מועדון הווספות הישראלי מקיים בכל שנה טיולים ומפגשים קבוצתיים. למעלה מ-850 חברים רשומים במועדון ומחזיקים באוסף נדיר של ווספות עתיקות ונוסטלגיות.

בעיריית ראשון לציון מקווים שהמפגש הראשון יהיה תחילתו של מסורת ארוכת שנים בעיר.

 

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

25 בנובמבר 2013