ילדי האתלטיקט

ענף האתלטיקה נמצא בתנופה בעיר והפרויקט לילדים בגילאי 6-10 מוכיח את עצמו * לצד ההתמקדות בריצות, קפיצות וזריקות, רוכשים הילדים גם הרגלי ספורט ואורח חיים בריא

לצד משחקי הכדור בהם מתקיימת בעיר פעילות ענפה ורווית הישגים, מציינים בסיפוק ועם רצון להמשיך ולגדול את השנה השלישית מאז החל פרויקט "אתלטיקט" בעיר.

מטרת הפרויקט היא לחבר בין הגילאים הצעירים לבין ענף האתלטיקה הנמצא בתנופה בעיר ובארץ, וכן לחזק את המודעות לספורט בקרב ילדים .

שרית דמלין רכזת ומאמנת אתלטיקט: "זהו פרויקט הישגי שבא להעצים את הילד בתוך הקבוצה, להעניק שיגרת ספורט – אורח חיים בריא , ביטחון עצמי, שיתוף פעולה בין חברים והקנית ערכים כמו: כיבוד האחר והוגנות בספורט."

לפעילות גופנית אצל ילדים חשיבות רבה לא רק בהתפתחות הגופנית אלא גם בהתפתחות הנפשית, בהתפתחות הקוגניטיבית ובהשתלבות החברתית התקינה של הילד.

האימונים באתלטיקט מתקיימים באצטדיון האתלטיקה העירוני  הנמצא בפארק שיקמה ומקיפים את כלל המקצועות האתלטיקה: ריצות, קפיצות וזריקות. בפרויקט משתתפים כ-25 ילדים בשתי קבוצות גילאים החל מגיל 6 ועד גיל 10, והכוונה היא להמשיך ולהרחיב את המסגרת ולנסות לצרף ילדים נוספים.

ילדי האתלטיקט השתתפו במרוץ ראשון לציון שהתקיים לאחרונה ואורגן בהצלחה רבה על-ידי החברה העירונית בראשותו של המנכ"ל אלי פולק. 

בנוסף קיימת ליגת תחרויות לילדי האתלטיקט -  שלושה מחזורי ליגה בין מספר מועדונים בארץ שיצאו גם הם בפרויקט דומה.

חבר המועצה ומחזיק תיק הספורט, איתן שלום: "אנו רואים בעין יפה ואוהדת כל ילד המצטרף למסגרת ספורטיבית בכל ענף. העובדה שילדים בוחרים להגיע למסלול האתלטיקה מוכיחה שמלכת הספורט חיה ונושמת וכולנו תקווה שהאלופים הבאים עושים את צעדיהם הראשונים כאן אצלנו באצטדיון בשקמה."

 

אמיר מרום, דוברות העירייה

15 בפברואר 2016