תלמידי ראשון לציון בדרך לתחרות הארצית ליזמים צעירים

למקום הראשון הגיעו תלמידי חטיבת הביניים אילן רמון עם המוצר SweetHeart- אבקת דבש העשויה מחומרים טבעיים

ומיועדת לשתייה חמה * אם ישכפלו את ההישג בתחרות הארצית שתתקיים בתל אביב, הם יטוסו לתחרות הבינלאומית באסטוניה וייצגו את ישראל

אבקת דבש שעשויה מחומרים טבעיים ומיועדת לשתייה חמה, זה המוצר שהרשים מאוד את השופטים בתחרות יזמים צעירים לאזור השפלה שהתקיימה בשבוע האחרון במכללה למינהל בראשון לציון. הזוכים: תלמידי חטיבת הביניים אילן רמון- מקיף י"א וחברתם "קוולנט" שגברו על 16 בתי ספר מכל אזור השפלה. לתחרות קדם יריד מכירות שהתקיים לפני כחודש וחצי בסמוך לקניון הזהב. במהלך היריד היה על התלמידים מבתי ספר בכל אזור השפלה להתחרות על לב העוברים והשבים ולנסות למכור להם את המוצר שיצרו. תוכנית "יזמים צעירים ישראל" הינה מלכ"ר העוסק בחינוך ועידוד בני נוער ליזמות, חשיבה עסקית והתנהגות אתית. נציגים בכירים מהמגזר העסקי, התעשייה החינוך והאקדמיה מייעצים לתלמידים לכל אורך התהליך. התוכנית נועדה לעודד ולחשוף בני נוער לנושא היזמות העסקית, היא מעניקה התנסות מעשית בהקמה של מיני חברה על ידי קבוצה של כ-20 בני נוער, על כל המשתמע בכך: גיוס הון, בדיקת כדאיות כלכלית, פיתוח מוצר, הכנת תכנית עסקית, בניית אב-טיפוס, ייצור, שיווק ומכירות.

כעת מתכוננים תלמידי חטיבת הביניים אילן רמון לתחרות הארצית שתתקיים במשרדי בנק לאומי בתל אביב ב-10.6.14. אם יצליחו לשכפל שם את ההישג, הם יטוסו לתחרות הבינלאומית באסטוניה וייצגו את ישראל.

שתי קבוצות נוספות מחטיבת הביניים "בר-לב" ומחטיבת הביניים "אחרון הבילויים"- מקיף ג' בראשון לציון הרשימו גם הם בתחרות והתברגו למקומות השני והשלישי המאפשרים להם להציג את מרכולתם ביריד מכירות ארצי שיתקיים בספטמבר. מי שיצליח למכור הכי הרבה ממוצריו, יזכה בכרטיס הנוסף לתחרות הבינלאומית באסטוניה. התלמידים מ"בר-לב"- מקיף ח' יזמו את המוצר "שוקו בסיבוב"- מיכל פלסטיק המאפשר מריחה קלה של שוקולד ללא שימוש בסכין מריחה. והתלמידים מ"אחרון הבילויים" הכינו את המוצר ליקאנד- מרית מסיליקון לניצול מקסימלי של תכולת הממרח.

מנהלת יחידת מצטיינים ומחוננים במינהל חינוך בעיריית ראשון לציון, ברכה צויליך, מסבירה כי "תוכנית זו היא למעשה המפגש המשמעותי הראשון של הקבוצות עם העולם העסקי בו הם מתנסים בהצגת החברה, מכירת המוצר והגדלת ההכנסות. הרעיונות היצירתיים והמוטיבציה של התלמידים מרשימים מאוד ואני משוכנעת שהם יצליחו בתחרות הארצית".

כתב: יניב אוחנה,  סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

2 ביוני 2014