תכירו: יחידת איכות החיים

 השכן מקיים מסיבת קריוקי רועשת בשעות הלילה המאוחרות? חוק הרעש החדש מאפשר לכם לפנות למוקד העירוני ופקחי היחידה בדרך למקום * בחודש הראשון לפעילות היחידה היא טיפלה בלא פחות מ-700 מקרים של הקמות רעש בעיר

לראשונה בעיר: יחידת איכות חיים משולבת שוטרים ופקחים פועלת למנוע ולהפסקת הקמות רעש גם בבתים פרטיים. יש לציין כי פעילות זו היא תוספת לפעילות הנרחבת הנעשית בגנים הציבוריים בעיר. לפני כחודש הגיעה ניידת משולבת לבית פרטי בשכונת נחלת הישנה וזאת בעקבות תלונה על רעש הבוקע מהמקום. על פי רישומי המשטרה, זו לא פעם ראשונה שהתקבלו דיווחים על רעש מבית זה, אולם הפעם הגיעה הניידת המשולבת עם סמכות חדשה במסגרת חוק הרעש שעבר בתחילת חודש יולי, במסגרתה יכול שוטר להיכנס לבית בו קיים חשש סביר שמתבצעת עבירה של גרימת רעש ולהפסיקו.

הצוות המשולב החל להחרים את ציוד ההגברה במקום למורת רוחם של משתתפי המסיבה, שהחלו לתקוף את השוטר והפקח. כוחות משטרה ופיקוח נוספים הגיעו למקום, השתלטו על ההתפרעות ואף בוצעו מעצרים. מאז, מספרים בחברה לביטחון לא התקבלו עוד תלונות רעש על המקום.

על פי נתוני משרד לביטחון פנים, רק בשנת 2012 נרשמו כרבע מיליון תלונות בגין רעש והפרעת מנוחה ברחבי הארץ. הנתונים האלו מקבלים ביטוי גם ברמה המקומית, בחודש הראשון לפעילות היחידה, היא נקראה לטפל בכ-700 מקרים של הקמות רעש בשטחים פרטיים וציבוריים, נרשמו 117 דו"חות על גרימת רעש וכחמישים מעצרים ששל אזרחים שהתנגדו ואף תקפו את שוטרים ופקחים.

שי חסין, ראש צוות איכות חיים בחברה לביטחון, מספר: "בשעות הערב, עד השעה 23:00, אנחנו מפעילים שיקול דעת ומשתדלים לא לרשום דו"חות אם הרעש סביר, אחרי השעה 23:00, אנחנו רושמים דוחו"ת ואם מדובר באירוע חוזר, אנחנו גם מחרימים ציוד. בחלק מהמסיבות שאליהן אנו מגיעים, אנחנו מוצאים ציוד הגברה וקריוקי שאנשים משכירים לצורך האירוע, נתקלנו גם ברמקולים עצומים ואפילו עמדות DJ". חסין מוסיף ומספר שלא פעם, נתקלה היחידה בחוגגים שהיו שיכורים והתנגדו לפעילות השוטרים והפקחים.

זו גם הסיבה שהיחידה המשולבת פועלת גם באיתור בני נוער מתגודדים ששותים אלכוהול, הצוות מגיע למקום ושופך להם את האלכוהול. בחודש האחרון היו 150 מקרים כאלה. חסין מסביר שהשילוב של המוסיקה והאלכוהול מוביל לא פעם לאלימות בקרב בני הנוער. מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, מוסיף כי היחידה תיתן מענה לאחת התופעות המטרידות ביותר בתחום איכות החיים בעיר.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

12 באוגוסט 2013