יועצים למען הורים

יועצים למען הורים

יועצים חינוכיים בגמלאות מלווים הורים לילדים עם הפרעת קשב וליקויי למידה ומדריכים ליצירת שיתוף פעולה מיטבי עם בית הספר וסיוע בהבנת קשיי הילדים.
אגודת ניצן (לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה, קשיי תפקוד ו/או הפרעות קשב וריכוז) חונכת מחדש בימים אלו את המיזם: 'יועצים למען הורים'- פרויקט התנדבותי משותף לאגודת ניצן ולאגודת היועצים החינוכיים בישראל. יועצים ויועצות חינוכיות, שיצאו לגמלאות, תורמים מניסיונם העשיר ומלווים הורים לילדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב בקשר עם בית הספר לטובת קידום הילדים.
לדברי ד"ר שושנה הלמן, פסיכולוגית משפחתית, מרכזת תא הפורשים של אגודת היועצים החינוכיים ומלווה את קבוצת היועצים בהתנדבות: "לקבוצת היועצים המתנדבים ניסיון מאוד עשיר במערכת החינוך. הם רואים בעשייה תחושה של שליחות ומשתמשים בכל הכישורים שלהם ובהכרה שלהם את המערכת, כדי לעזור להורים לילדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב שלא קל להם להתמודד עם המערכת הבית ספרית".
מוסיפה סיון האפט-נפתלי, יועצת חינוכית, מנהלת הפרויקט מטעם אגודת ניצן: "היועצים החינוכיים מכירים את המערכת על רבדיה ובקיאים בתחום לקויות למידה והפרעת קשב. המטרה היא לסייע למשפחות לפתח תקשורת מוצלחת עם צוות בית הספר. התוצאות בשטח מדברות בעד עצמן. ניכרים שינויים לטובה בתפקודים הלימודיים, החברתיים והרגשיים של הילדים ותקשורת חיובית בין ההורים לבית הספר".
איך נעזרים בשירות?  פונים ליועצת החינוכית של אגודת ניצן, סיון האפט-נפתלי בטל': 03-5372266, שלוחה 221, או באמצעות המייל sivan@nitzancenter.org