דואגים לחן שלכם

יום הבריאות השנתי  בחוף הים בראשון לציון

זומבה, תיפוף עם כדורי ענק, סדנת צחוק וגם רפלקסולוגיה *

בין שלל הפעילויות בחוף הים, נקראים התושבים לעבור בדיקות עור למטרת אבחון מוקדם ומניעת סרטן העור *

הכניסה חופשית

זו השנה הרביעית ברציפות שעיריית ראשון לציון תקיים הפנינג יום בריאות בחוף הים של העיר. יום הבריאות יתקיים השנה ביום שישי (11.7.147) בין השעות 12:00-17:00 ויכלול שלל פעילויות חווייתיות ספורטיביות לכל המשפחה, כמו זומבה, תיפוף עם כדורי ענק (דרימס), טרמפולינות קצב, סדנת משקאות בריאים, תהלוכת קפוארה, סדנת צחוק, פעילות יצירה ואוהל שיאצו ורפלקסולוגיה. אבל בין כל הפינוקים לגוף ולנפש, נקראים התושבים גם לבדיקות עור ללא עלות, שמטרתן אבחון מוקדם ומניעת סרטן העור. הבדיקות מתאפשרות הודות לשיתוף פעולה פורה של העירייה, המרכז הרפואי אסף הרופא והאגודה למלחמה בסרטן. הבדיקות מתבצעות על ידי שלושה רופאים מומחים מהמרכז הרפואי אסף הרופא. הן אינן פולשניות ונעשות בפרטיות בחדר סגור. הבדיקות מוצעות ללא תשלום וללא כל התחייבות מצד הנבדק. יש לציין, כי בשנה שעברה הומלץ למספר קטן מהנבדקים להגיע לבדיקות מקיפות יותר בבית החולים, בעקבות גילוי ממצאים חריגים.

יוזמה זו הינה המשך פעילות העירייה בקידום הבריאות, הספורט ואיכות החיים למען הקהילה. כך לצד העלאת המודעות לאורח חיים בריא, מקדמת העירייה ימים מרוכזים לבדיקות, שבדרך כלל תושבים רבים נמנעים מלקיים אותם מסיבות כאלו ואחרות. למשל בדיקות לגילוי סכרת, בעיות לב ולכולסטרול וכאמור- בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן.

ראש העירייה, דב צור, קורא לציבור להגיע ולקחת חלק ביום הבריאות השנתי: "נצלו את הפעילויות המוצעות לכם בחוף הים ועל הדרך- הקדישו כמה דקות לבדיקה קצרה. אבחון מוקדם הוא ההגנה הטובה ביותר". חברת המועצה ומחזיקת תיק בריאות, יפעת מאירוביץ' הוסיפה כי יום בריאות זה הוא חלק מעידוד העירייה לקיום אורח חיים בריא ופעיל "מסלולי ההליכה והרכיבה, מתקני הכושר הפזורים ברחבי העיר ועשרות מגרשי הספורט החדשים, מאפשרים לתושבים לקיים פעילות גופנית ללא כל עלות".

צילום: אריק מור

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

30.6.2014