יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל

ראשון לציון ציינה את יום ההוקרה  השנתי לפצועי מערכות ישראל

שיעורי חינוך, סדנאות, טקסים בית ספריים והרצאות התקיימו השבוע במוסדות החינוך בעיר *  סגן שר החינוך, אבי וורצמן ופצוע מבצע "עמוד ענן" סרן זיו שילון נפגשו עם תלמידי החטיבה העליונה בגימנסיה הריאלית "אני קם בכל בוקר, מרכיב יד תותבת על מנת לצחצח שיניים ומחייך" אמר שילון לתלמידים

על פי החלטת הממשלה הוכרז על יום הוקרה שנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה אשר יתקיים מידי שנה בי"ז בכסלו. מטרת יום זה היא להביע הערכה ותודה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה על תרומתם למדינת ישראל וכן להראות כי גם לאחר שאדם נפגע או נפצע, ביכולתו לקיים חיים משמעותיים ומלאים כמו כל אדם בריא אחר.

במערכת החינוך בראשון לציון קיימו מגוון פעילויות לציון יום זה שאורגנו בשיתוף מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון,  משרד החינוך , תנועות הנוער וארגון נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

בבתי הספר ברחבי העיר נערכו שיעורי חינוך וסדנאות בכיתות בתי הספר בעיר, טקסים בית ספריים ופעילות של מועצת התלמידים בנושא. כמו כן התקיימו הרצאות שונות שהועברו על ידי נציגים של ארגון נכי צה"ל, פצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

אחד מהם הוא סרן זיו שילון, שנפצע אנושות על גדר המערכת סמוך לכיסופים במבצע "עמוד ענן". שילון התלווה לסגן שר החינוך, אבי וורצמן ונפגש עם תלמידי החטיבה העליונה בגימנסיה הריאלית: "היום יחד עם כל מדינת ישראל, אנו מציינים לראשונה - יום הוקרה לאומי לפצועי צה״ל, מערכות הביטחון ופעולות האיבה" אמר שילון והוסיף "במשך כ-67 שנים נפצעו אלפי חיילים, שוטרים, אזרחים ואנשי ביטחון שונים להבטחת חיינו, חלקם חווים את המראות הקשים ממערכות ישראל יום יום, עבורי מהווים אותם נערים ונערות אמיצים מודל לחיקוי, לא רק בגלל שהקריבו מעצמם לטובת קיומנו במדינה אלא בעיקר בשל המלחמה היומיומית המלווה אותם מאז המלחמה ההיא. כן גם אני חלק מאותה אוכלוסייה, גם אותי ליוו השאלות של למה אני? אבל על אף השאלות הקשות, אני קם בכל בוקר, מרכיב יד תותבת על מנת לצחצח שיניים ומחייך. משום שבכל יום אני מודה על הזכות שניתנה לי לשמור בגופי על מדינת ישראל ועל החיים שקיבלתי במתנה". בסוף ההרצאה קמו התלמידים והמורים ומחאו כפיים בהתרגשות גדולה.

מנהלת הגימנסיה הריאלית, דליה ישעיה, אמרה לאחר מפגש התלמידים עם סרן זיו שילון כי "יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה היווה יום שיא של פעילות ערכית משמעותית המחנכת לאהבת האדם, אהבת העם ואהבת הארץ. ביום זה כולנו עצרנו את השגרה כדי להכיר ולהוקיר את האנשים המהווים דוגמא ומופת, אנשים אשר פעלו בגבורה, באומץ ובנחישות למען המדינה. סרן זיו שילון- אשר לחם, נפצע ושיקם את חייו ,ריגש באופן מיוחד את תלמידנו העתידים להתגייס בקרוב לצה"ל ולהגן על אזרחי המדינה. אין לי ספק כי מפגש זה חיזק אצל התלמידים את תחושת הגאווה הלאומית, ההוקרה והאמונה באדם. עבורנו, חינוך לערכים ושאיפה למצוינות, זהו החזון החינוכי של הגימנסיה, על כן אנו מקפידים לחנך את תלמידנו, אזרחי המחר ,להיות בני אדם סובלניים ,אוהבי האדם, תורמים לקהילה  ולמדינה".

 תמונות באדיבות הגימנסיה הריאלית

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

14 בדצמבר 2014