יום הוקרה והערכה למורות ולמורים בישראל יצוין ביום חמישי הקרוב

"הצבנו יעד לא להתפשר על מקום טוב באמצע"

יום המורה יצוין ביום חמישי הקרוב * ראש העירייה באיגרת למורים: " אנו מציינים היום בגאווה את "יום המורה" אבל כמי שמכיר מקרוב את עבודתכם המשמעותית, המאומצת ומלאת הנתינה, הרי ברור לי שראוי לציין את פועלכם כל ימות השנה" * טקסים ומחוות, ברכות מצולמות מתלמידים, פרחים ומכתבי הוקרה

 הבעת הערכה על העשייה למען התלמידים. יום המורה במוסדות החינוך בראשון לציון  יצוין השנה ביום חמישי 22.12.16, ובבתי ספר שונים יחגגו אותו ב-23 בדצמבר, יום שישי, כדי לאפשר גם להורים רבים להשתתף בחגיגה.

לצד פרחים ומכתבי הוקרה שיקבלו המורים והגננות בכל רחבי העיר, יתווספו גם ברכות מצולמות של תלמידים שיועלו בפורטל החינוך העירוני, טקסים ומחוות שיארגנו ועדי ההורים למחנכים ולצוותי ההוראה במוסדות החינוך והפעלת פרלמנט הנוער ומועצות התלמידים בנושא משמעותי זה.

יום המורה הוא יום הוקרה והערכה לצוותי החינוך ועובדי ההוראה על עבודתם בחינוך דור העתיד. מטרתו של יום זה היא להביע את ההערכה שרוכש הציבור לצוותי  החינוך מתוך הבנה כי הם המפתח להצלחה. במסגרת היום משולבת פעילות ענפה במרחבים דיגיטליים לצד פעילות שטח בערים השונות, במוסדות החינוך ובכנסת ישראל.

המטרות המרכזיות ביום זה הן: הבעת תודה והערכה למורים, חיזוק מעמדו הציבורי של מקצוע ההוראה, משיכת אנשים מוכשרים להוראה וטיפוח הצוותים הוותיקים יותר.

ראש העירייה, דב צור, כתב איגרת לכל המורים ובה ציין: " אנו מציינים היום בגאווה את "יום המורה" אבל כמי שמכיר מקרוב את עבודתכם המשמעותית, המאומצת ומלאת הנתינה, הרי ברור לי שראוי וחשוב לציין את פועלכם המבורך לאורך כל ימות השנה.

בשמונה השנים האחרונות עמלנו כולנו יחד כדי להוביל את מערכת החינוך בעיר למקום טוב יותר. הצבנו יעד להעלות את איכות החינוך בעיר, לא להתפשר על מקום טוב באמצע, אלא לנוע כל העת ובנחישות קדימה והיום אנחנו שם. זינקנו בשיעור הזכאות לבגרות ומנגד דחפנו קדימה את אלו שמתקשים וצמצמנו את שיעור הנשירה ממוסדות החינוך. אני מבקש להודות לכל אחד ואחת מכם על תרומתכם למען העיר ותלמידיה. "

חבר המועצה משה לבהר המוביל את היוזמה בעיר, הוסיף: "זו ההזדמנות של כולנו, הורים, תלמידים וכלל המערכת, לעצור לרגע משגרת העשייה ולהודות מכל הלב למורים שפועלים ועמלים כל העת על קידום וחינוך דור העתיד שלנו. ההשקעה שלכם – היא הרווח של כולנו."

 גם ראש העירייה שימש מורה

ראש העירייה, דב צור, העביר שיעור מקוון לתלמידי בתי ספר יסודי בעיר בנושא תולדות העיר ראשון לציון, וזאת במסגרת "ראשונט - תלמידי כיתות ד' משתפים" , מדובר בתכנית למידה שיתופית לתלמידים בכיתות ד' בנושא ראשון לציון, הפועלת זו השנה השנייה ברציפות. יוזמות ומובילות התכנית הן גילה ארז, רכזת תקשוב, והדס העליון, מדריכת תקשוב עירונית. 

מטרת התכנית היא לקדם למידה שיתופית בשילוב כלים דיגיטליים מתקדמים בנושא היישוב שלי.

תלמידי בתי הספר: אתרים, בארי, נווה עו"ז ורעות, שאלו את ראש העירייה שאלות, חלקן אישיות וחלקן על תולדות העיר, וראש העירייה התייחס וענה על השאלות השונות. התלמידים התרגשו מאוד מהשיעור. וכך כתבה שחף זאדה, תלמידת כיתה ד-1 בבית הספר רעות: "לדעתי השיעור המתוקשב עם ראש העיר היה מאוד מעניין למדנו דברים מעניינים על ראש העיר, שהוא היה במועצת התלמידים כשהיה ילד. בקיצור היה כיףהייתי רוצה להגיד לו שהעיר ראשון לציון מתפתחת ואני אוהבת לגור בה".

שיעור מקוון עם ראש העירייה
שיעור מקוון עם ראש העירייה

 
לרשמים נוספים שהתלמידים כתבו:

https://padlet.com/hadas_haelion/79w0agvuqfnm

 יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

16 בדצמבר 2016